המהפכה הבאה בענף האופנה? אולי!

_SEW GOOD_תעשיית_האופנה_
|

טליה טוסיה וצפנת ענבר, שתי מעצבות אופנה עם תשוקה ואהבה לאופנה, החליטו להגשים חלום ישן ולהקים אתר לגזרות בשם SEW GOOD. החלטה זו באה מתוך ראייה אקולוגית על רקע המודעות ההולכת וגדלה לקיימות ושמירה על כדור הארץ ועל רקע החזרה של רבים לעבודת כפיים ויצירה


מאת: נועם שקד


מגפת הקורונה העולמית שהשאירה רבים בבתים שימשה כר פורה למיזם כזה. באתר אפשר לקנות גזרות ועיצובים שתוכננו בקפידה, שמתכתבים עם כל מה שנכון וטרנדי ומתאימים לבעלות ידע בסיסי ומתקדם בתפירה.

מה הרקע שלכן מבחינה מקצועית וכיצד נוצר הקשר בינכן?
"שתינו מעצבות אופנה בוגרות "שנקר" ו"ויצו חיפה", נפגשנו בעבודה בחברת אופנה גדולה לפני יותר מעשור והפכנו לחברות טובות. במהלך השנים חיפשנו ליצור מדי פעם פרויקטים משותפים ובשנה האחרונה התמקדנו, במקביל לעבודה של כל אחת בתחומה, בפרויקט הזה.

SEW GOOD_אתר_אופנה
SEW GOOD

מה מייחד את המותג שלכן ומה החזון שהנחה אתכן בהקמתו?
"האתר שלנו מרכז את כל מה שאנחנו אוהבות באופנה, עם הידיעה הברורה שייצור המוני בצורתו הנוכחית חייב להיפסק, או לפחות להצטמצם משמעותית וזו תרומתנו הקטנה.

באתר שלנו אפשר לקנות גזרות לתפירה עצמית שנותנות מענה למה שקורה באופנה עכשיו כדי שמי שתופרת תוכל להיות אופנתית בדיוק כאילו קנתה ברשתות, ואפילו יותר, כי היא יכולה לבחור את הבדים והצבעוניות שמתאימים לה ולא צריכה להסתפק במה שמישהו בחר לייצר.

לאחר רכישה נשלח קובץ לכתובת מייל ובו יש הוראות כלליות, הדרכת תפירה כתובה בעברית, ושני קבצי גזרה, אחד להדפסה ביתית ואחד להדפסה על גיליון גדול בבית דפוס. 

זה אומר שכל מי שיודעת אפילו רק קצת לתפור מקבלת את כל האינפורמציה מרוכזת, ואנחנו גם זמינות באתר לשאלות במידת הצורך. נכון לרגע זה לא קיים אתר נוסף כזה בעברית. נשים בארץ מתקשות לעבוד עם הגזרות וההדרכות באנגלית בגלל השפה וריבוי ההוראות, והקבצים שלנו עוזרים לדלג על המכשול העיקרי הזה. הקפדנו גם שההוראות יהיו קצרות ופשוטות כי ברוב האתרים באנגלית ההוראות מאוד מורכבות.

באתר אנחנו מביאות לידי ביטוי את כל הידע והניסיון שלנו משנים ארוכות של התעסקות רחבה ומגוונת בתחומי העיצוב, הייצור והמכירה בתעשיית האופנה. חשוב לנו שהוא יהיה מעודכן ואופנתי. 

מי שייעזרו בגזרות שלנו לתפירה, ייהנו מפריטים שישתוו לבגדי מעצבים ולא יראו כתופרות בית. אחרי שהאתר היה מוכן ומכיוון שאנחנו מאוד מאמינות בו ורצינו שיהיה נגיש לעוד תופרות ויקדם את המטרה שלנו בתחום הקיימות לקהל רחב יותר, תרגמנו אותו והוא קיים עכשיו גם באנגלית."

SEW GOOD_מגזין_אופנה
SEW GOOD

קהל היעד שלכן מצומצם, אתן פונות לנשים שיודעות לתפור, אישה שלא יודעת תפירה לא תוכל לעשות שימוש בגזרה. האם אתן מציעות גם שירותי תפירה?
"נכון. אנחנו פונות למי שיודעות לתפור. הן אמנם אחוז קטן באוכלוסייה, אבל ממש לא קטן במספר והוא רק עולה ועולה כתוצאה משני תהליכים – גם המודעות לנושא הקיימות והשמירה על כדור הארץ וגם הצורך הגובר של האנשים לצאת ממול המסכים ולחזור ליצור בעבודות כפיים. 

בשנים האחרונות הרבה נשים בכל העולם, צעירות ומבוגרות, חזרו לעסוק במלאכות יד כמו תפירה, רקמה וסריגה. יש בעשייה הזאת משהו מרגיע ומרפא ממש. לגעת בחומר, לעבוד לאט וליצור.

ואם ההקפדה על הנראות המאוד אופנתית של האתר תצליח לגרום לעוד נשים לרצות ללמוד לתפור, זה ישמח אותנו במיוחד.
אנחנו לא מציעות שרותי תפירה, אבל יכולות להפנות לתופרות מקצועיות ולסדנאות תפירה ובעתיד נקדם גם שיתופי פעולה שיפתחו אפשרויות שונות בתחום הזה, כמו הפניה לחנויות בדים ואביזרים, למכונות תפירה וכו'.

אפשר לשרוד כלכלית ממיזם כזה? 
"אנחנו רוצות להאמין שכן. יש זרם באופנה שסולד מצורת הייצור הנוכחית והוא רק הולך וגדל. משבר הקורונה גם עוזר להחזיר אולי קצת לפרופורציה את מה שנראה שיצא משליטה בייצור ההמוני, שדוהר קדימה בלי בחינה אמיתית אם הפריטים שנכנסים לייצור שווים את זה או יש בהם צורך, מעבר להיבט הכלכלי של המוכר.

הרי בסופו של דבר רוב המוצרים, ולא רק באופנה, מגיעים מהר מאוד לפח תוך כדי בזבוז משאבי טבע, וזיהום סביבתי."

SEW GOOD_אופנה
SEW GOOD

מה התגובות שקיבלתן עד עכשיו, האם נשים מתחברות לקונספט?
"תגובות אוהדות מאוד מתופרות ונשים שמתחלקות בעיקר לשני סוגים – כאלו שאיכות הסביבה וקיימות הם בעלי ערך עבורן ושמחות על האפשרות להיות חלק בשינוי, וכאלו שמאוד אוהבות אופנה, אבל רוצות ללבוש בגדים באיכות טובה, לפי מידותיהן, שיהיו ייחודים להן וקשה להן למצוא פתרונות ברשתות המסחריות. 

הרי בסופו של דבר, למי שתופרת בעצמה, יש בארון פריטים שהם חד פעמיים ועל פי האופי האישי שלה, והמחמאות על זה מהסביבה רבות."

מה השלב הבא? 
"שתינו עצמאיות שמנהלות כל אחת עסק משלה בתחומי האופנה, כך שהאתר נטול לחצים כלכליים. אותנו הוא מאוד משמח. פיתחנו שיטת עבודה שתעזור לנו לעדכן אותו לעיתים תכופות ולרוב אנחנו צריכות לעצור בעצמנו מלהעמיס ולהישאר מדויקות.

העובדה שהעבודה שלנו נמצאת בצד העיצובי והתכנון ללא הצורך לייצר, היא חלום של כל מעצב  ונותנת לנו את הזמן והאנרגיות לחשוב מה חסר, איך לשפר ואיך לתת מענה לדברים נוספים שהיינו רוצות להוסיף.

המחשבה בעתיד היא להכין הסברים יותר ויזואליים לטכניקות התפירה, כדי להקל על התהליך וליצור שיתופי פעולה עם אתרים נוספים ועם חנויות או עסקים שקשורים בתחומים אלו."

אתר: https://www.heb.sewgooddiy.com


נועם שקד, אופנה, אינסטגרם

נועם שקד – עיתונאית אופנה
אינסטגרם: noam.shaked

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

תגובות פייסבוק