פאפעג'ינה

פאפעג'ינה-1
|

מערכת החיים המרוקאים

פאפעג'ינה-1
פאפעג'ינה

מאת אפרים חי אליאסי

מזה 22 שנה אני סועד בערבי שישי אצל המשפחה של יריב שלי. המשפחה גדלה והתרחבה. הבית שינה פנים. ארוחת הקידוש של שישי לא השתנתה. זה תמיד אותם מבחר סלטים שעושים חשק ודג חריף שעושה חשק לחלה טריה. 22 שנה ואותה ארוחה. תמיד. ואני לא רוצה שתתחלף. זה תמיד טעים לי מחדש.

תיאטרון יפו מציג את פאפעג'ינה ( ממרוקאית: בצק שלא תפח) סיפורה של ימימה, בת למשפחה מרוקאית שגדלה ביפו של שנות השבעים. הכל מתנהל סביב המטבח כמו במציאות של מרבית המשפחות שהגיעו ממרוקו. חנה וזאנה גרינולד שכתבה, ביימה ומשמשת בתפקיד המספרת, לוקחת אותנו אל המקומות ההם בו חבוקים החיים בין ריחות וצבעים, אהבה ורוע. לילדה ימימה הדביקה את הכינוי פאפעג'ינה על שום שהורייה סברו כי דבר לא יצמח ממנה.

פאפעג'ינה
פאפעג'ינה

השחקנים מעבירים בהומור, בשיר ובכאב  את סיפור החיים. הצגה קטנה, צבעונית עצובה ושמחה. ראוי לציון השחקן רמי קאשי על עבודה משחק ויטואזית. האם שמבלת משך רב ההצגה שולחת אותנו בסיומה לאכול מהתבשילים. מתברר שההצגה שרצה כבר שש שנים מסתיימת בטקס האכלה הייחודי הזה.

פאפעג'ינה-1
פאפעג'ינה

תיאטרון יפו: פאפעג'ינה
מחזה ובימוי: חנה וזאנה גרינלד
משתתפים: חנה וזאנה גרינלד, תימור כהן, לימור זמיר, אוולין קצ'ולין, שמוליק מטלון, רמי קאשי, עדן אוליאל/ענת לוי
מלחין: אייל וייס, עיצוב תפאורה ותלבושות: דניאלה מור
משך ההצגה : 60 דקות

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

תגובות פייסבוק