פרויקט 08

08-1
|

פרויקט 08: חנוך טיאר וה"אופרייטעס" שמיטה. סינגל ראשון מתוך 08, אוסף באר שבעי יוצא דופן, שעתיד לצאת בחורף הקרוב.

08
חנוך טיאר_08. צילום: גיל נמט

08_ הוא אלבום אוסף אחר. 08_ מכיל שבעה שירים של שבעה אמנים באר שבעים. זה כבר לא סוד שמשהו טוב מאוד מבעבע מרחובותיה השלווים של באר שבע. השנים האחרונות המטירו שפע של יוצרים מעניינים עם סאונד אחר שמושבם בירת הנגב.  08_ יצא כאלבום אוסף לצד תערוכה של יצירות חזותיות של אמנים באר שבעים שמתכתבות עם שירי האלבום. התוצאה: מטס ראווה מעורר השתאות של אמנות באר שבעית בניחוח וסאונד קצת אחר.
הטעימה הראשונה מהאוסף, נושאת עמה את הניחוחות השונים של הסצנה הבאר שבעית המרתקת. חנוך טיאר הוא סוג של ״מאיר אריאל דוס״, שילוב של טקטסים יהודיים עם רגאיי ובלוז כנעני. היישר מאולפני קקטוס שבלב העיר העתיקה של באר שבע, חנוך טיאר וה"אופרייטעס" מגישים מנה גדושה ועסיסית של טקסט עברי מקורי, על מצע עשיר של רגאיי, דאב, דאנסהול, היפהופ, כלייזמר וגרוב מזרח תיכוני.כשחנוך טיאר והאופרייטעס היו בשלב המיקסים של אלבום הבכורה שלהם, נבחר השיר "שמיטה" (שנשלח אז כסקיצה אקוסטית עירומה) להשתתף בפרויקט 08_. השיר הוקלט במיוחד "live" באולפן הטלוויזיה של מרכז הצעירים בבאר שבע, ביום הקלטות בודד ולאחר מכן אף צולם לו קליפ. הודות לפרויקט 08_, מצא השיר את דרכו אל אלבום הבכורה של הלהקה ושובץ במן מחווה סמלית כרצועה מספר 8.
"אנה אמשיך להרפות מחוטים
שהולכים ומתלפפים סביבי
לופתים אותי
ובינות רשתות
בעודי צף לאיטי
מצפה לבאות"
פרויקט 08_ הופק ע״י מרכז הצעירים באר שבע בחברת כיוונים ובתמיכתה הנדיבה של חברת ברום.
חנוך וה"אופרייטעס" יופיעו בפסטיבל אינדינגב ב- 16/10 (12:30, במת הפיל) וישיקו את אלבומם בתאריך 24/10 במועדון האזור, תל אביב

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק