קורונה: 65 אחוז מהצעירים בישראל סובלים מדיכאון או חרדה

קורונה-דיכאון-סקר-חרדות
|

במסגרת *תכנית חברתית עולמית שתיושם גם בישראל, "מייבלין ניו יורק" – מותג האיפור הבינלאומי, ערך סקר בקרב 505 צעירים ישראלים (נשים וגברים בגילאי 15-35), ממגזרים שונים, המהווים מדגם ארצי מייצג. הסקר בחן את היקף תופעות דיכאון וחרדה בישראל (בתקופת הקורונה). מייבלין ניו יורק ישקיע 10 מיליון דולר בחמש השנים הקרובות ב"אמיצים ביחד" – תכנית להגברת המודעות לתופעות החרדה והדיכאון בקרב צעירים


סקר "מייבלין ניו יורק": 58% ישראלים סובלים מדיכאון או חרדה. נשים מעידות על עצמן יותר מגברים כי הן סובלות מדיכאון וחרדה: 69% נשים לעומת 49% גברים. 65% מהצעירים בגילאי 18-24 סובלים מדיכאון או חרדה

הסקר נערך על ידי מכון 2thepoint במהלך חודש דצמבר 2020

חרדה-ודכאון-בישראל-איפור
״גם בישראל, תוצאות הסקר מצביעות על מספר לא מבוטל של צעירים ונשים הסובלים מחרדה ודיכאון״. צילום יחצ מיילבין ניו יורק

מאת: מערכת Fashion Israelמותג האיפור הבינלאומי מייבלין ניו-יורק משיק בימים אלה *תכנית חברתית עולמית: "אמיצים ביחד" ("Brave Together"),  לתמיכה בצעירים החווים חרדה ודיכאון. מדובר בתופעה שהיקפה רחב, ועלה משמעותית מאז התפרצות מגיפת הקורונה, כאשר נשים הושפעו באופן לא פרופורציונלי ביחס לשיעורן באוכלוסייה.  


מטרתה של התכנית החברתית החדשה של המותג, היא להגביר את המודעות לתופעה, להגדיל את הסיכוי לאיתורה בשלבים מוקדמים ולחזק את הרשת התומכת במי שסובלים ממנה, באמצעות גופים מומחים בשטח, כולל בישראל. בשנתיים האחרונות, סייע מייבלין ניו יורק בהובלת מחקרים על-ידי מומחים כדי להבין טוב יותר את נושא בריאות הנפש. בין היתר, נוצר שיתוף פעולה עם עמותות מתמחות ברחבי העולם כדי לסייע לאנשים המתמודדים עם חרדה ודיכאון, ובתקופה הקרובה תגובש גם שותפות עם ארגון חברתי  ישראלי.

חרדה-ודכאון-בישראל-אופנה
״אמיצים ביחד. תוכנית חברתית של מייבלין ניו יורק להגברת המודעות לתופעות החרדה והדיכאון

"אני גאה שמותג מוביל כמו מייבלין ניו יורק, לקח על עצמו הובלת תכנית עולמית להגברת המודעות לתופעות החרדה והדיכאון בקרב צעירים. באמצעות ההשפעה שלו, יכול המותג למנף את כוחו על מנת לתת מזור לתופעות אלו, אשר החמירו משמעותית בתקופת הקורונה. לצערנו, גם בישראל, תוצאות הסקר מצביעות על מספר לא מבוטל של צעירים ונשים הסובלים מחרדה ודיכאון."

אילן נקש, מנהל חטיבת מוצרי הצריכה בלוריאל ישראל, המשווקת את מותג מייבלין ניו יורק

מייבלין ניו יורק התחייב להשקיע 10 מיליון דולר בחמש השנים הקרובות, לתמיכה בארגוני בריאות הנפש ברחבי העולם, כולל ישראל, במטרה לחולל שינוי אמיתי. השקת התכנית עוד במהלך המשבר הבריאותי העולמי, אינה מקרית, שכן ידוע כי המשבר משפיע בין היתר גם על בריאות הנפש.

כמותג האיפור הבינלאומי מספר 1 בעולם, למייבלין ניו-יורק יש הזדמנות לתרום את חלקו בהענקת תמיכה שתסייע בהתמודדות עם מכשולים העומדים בדרכם של נשים וצעירים. המטרה היא  להשתמש "בקול העולמי של מייבלין" כדי לנפץ את הסטיגמה והבושה של השיח סביב בריאות הנפש מתוך רצון להנגיש את התמיכה לחווים דיכאון או חרדה, באמצעות פעולות יזומות וחבירה לארגונים מתמחים, כולל בישראל. 

דיכאון-חרדה-קורונה-ישראל
״באמצעות ההשפעה שלו, יכול המותג למנף את כוחו על מנת לתת מזור לתופעות אלו, אשר החמירו משמעותית בתקופת הקורונה״. צילום: יח״צ מיילבין ניו יורק

"השקת התכנית במהלך משבר הבריאות העולמי אינה מקרית, שכן ידוע כי המשבר משפיע גם על בריאות הנפש. הסקר הוא יריית פתיחה עבורנו כאן בישראל, והוא משתלב היטב באג'נדה החברתית של המותג לשנים הבאות, במסגרתה נחבור לגופים חברתיים מומחים לנושא בישראל, במטרה לסייע באופן אקטיבי לקידום המודעות והטיפול בתופעות של חרדה ודיכאון בקרב נשים וצעירים."

אילן נקש, מנהל חטיבת מוצרי הצריכה בלוריאל ישראל, המשווקת את מותג מייבלין ניו יורק

במסגרת השקת התכנית החברתית העולמית  גם בישראל, ערך המותג מייבלין ניו יורק סקר מקיף בארץ, בקרב גילאי 15-35, שבחן את היקף תופעות החרדה והדיכאון  בישראל. הסקר נערך על ידי מכון 2thepoint,  במהלך חודש דצמבר 2020, בקרב 505 צעירים, נשים  וגברים  בגילאי 15-35, ממגזרים שונים, המהווים מדגם ארצי מייצג.

סקר-מייבלין-ניו-יורק.-תופעות-חרדה-ודכאון-בישראל
״אמיצים ביחד. תוכנית חברתית עולמית של מייבלין ניו יורק להגברת המודעות לתופעות החרדה והדיכאון בקרב צעירים

ממצאי הסקר העיקריים:


  • מעל למחצית (58%) מהמשיבים סובלים מדיכאון או חרדה בתדירות משתנה. 
  • נשים מעידות על עצמן יותר מגברים באופן מובהק כי הן סובלות מדיכאון וחרדה. 69% נשים לעומת 49% גברים. 
  • קבוצת הגיל "הסובלת ביותר" היא צעירים בגילאי 18-24 (65%).  
  • רווקים מדווחים על שכיחות גבוהה יותר של דיכאון וחרדה (60%) לעומת נשואים (52%).
  • בקרב הסובלים מדיכאון או חרדה, כ-60% מהמשיבים העידו כי חוו עלייה ברמות הדיכאון ו/או החרדה בתקופת משבר הקורונה.
סקר-מייבלין-ניו-יורק.-תופעות-חרדה-ודכאון-בישראל-אופנה-קורונה
״לסייע באופן אקטיבי לקידום המודעות והטיפול בתופעות של חרדה ודיכאון בקרב נשים וצעירים״. צילום: יח״צ מיילבין ניו יורק
זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

פורסם בקטגוריות איפור, ביוטי, חדשות היופי
תגובות פייסבוק