קותימאן – Offgrid Offline

Offgrid Offline-1
|

מוזיאון תל אביב לאמנות: תערוכה ראשונה של המוזיקאי קותימאן במוזיאון בארץ

התערוכה מציגה את עבודתו  החדשה offgrid ודנה דרכה בסדרה  ThruYou שהפכה להצלחה ויראלית בכל רחבי העולם. בסדרה חשף קותימאן את השפה הייחודית שפיתח מקטעים מסרטונים מוזיקליים אלמוניים ביו–טיוב, מהם טווה יצירה משותפת חדשה ומקורית. דרך היצירה, עולות שאלות המתייחסות לשימוש במדיה משותפת כחומר אמנותי, עקרונות תוכן חופשי של יצירה והפצה של אמנות

Offgrid Offline-6
Kutiman: Off Grid Offline

Offgrid היא היצירה האחרונה בסדרת פרויקטים בשם ThruYou, שהגה ויצר ב-2009 קותימאן (אופיר קותיאל) – מוזיקאי ואמן וידאו בתחום הפאנק-ג'ז הפסיכדלי. הסדרה הציבה אותו כאמן אינטרנטי ויוצר מוביל בעולם בתחום תרבות המש-אפ [Mashup].  בפרויקט ThruYou הוא דגם קטעים מעשרות סרטונים מוזיקליים של מחברים אלמוניים ששותפו ביו-טיוב, ובמלאכת מחשבת טווה מהם קטעי וידיאו מוזיקליים מקוריים, שהועלו אף הם ליוטיוב והוצגו באתר מיוחד..

Offgrid Offline-5
Kutiman: Off Grid Offline

הפרויקט, שהחל בשיטוט באינטרנט על מחשב בביתו, הפך עד מהרה להצלחה ויראלית עולמית. השימוש במדיה החברתית הפופולארית הוביל לקולאז' רחב יריעה של יצירות ללא גבולות פיזיים הבנויות מחלקים מן-המוכן, חלקים שהם יצירות של אחרים, המרכיבים יחד שלם הגדול מסך חלקיו. פרויקט זה משך תשומת לב רבה בכל העולם בשל המקצוענות המוזיקלית ובשל השימוש במדיה משותפת ובעקרונות תוכן חופשי של יצירה והפצה של אמנות.

Offgrid Offline-4
Kutiman: Off Grid Offline

העבודה offgrid, שהושקה בשנה שעברה מורכבת מ-38 דקות ו-6 שניות של כמאה סרטוני וידאו היוצרים יצירה מרתקת ומאתגרת של ג'אז פסיכדלי וחופשי. במוזיאון תל אביב לאמנות, היצירה המדוברת מפורקת לערוצים המרכיבים אותה. הצופה מוזמן להתנהל בחלל, להתקרב לכלים מסוימים ולהתרחק מאחרים ובכך ליצור לעצמו "מיקס" אישי או לשבת, להתבונן, להקשיב ולהתמסר לאורקסטרה שעוטפת אותו.

Offgrid Offline-3
Kutiman: Off Grid Offline

במקביל לתערוכה, ממשיך להציג הסרט התיעודי עטור שבחים, ״פרינסס שואו״, של הבמאי עידו הר, העוקב אחר  אחת המשתתפות בפרויקטThruYou, הסרט, שיצא לאקרנים ב- 2015, זכה להצלחה מסחרית  ענפה בישראל ובארה"ב.  בנוסף ליצירתו האינטרנטית, קותימאן ממשיך ללא הרף ליצור מוסיקה מקורית. בשנת 2015 הושק הלייבל סיאל המוקדש ליצירתו המקורית של קותימאן, ובו יצא בחודשים האחרונים אלבום האולפן השני שלו,6am, המגיש למאזין חוויה מוסיקלית שמחברת פסיכדליה, סול וגרוב.

Offgrid Offline-2
Kutiman: Off Grid Offline

אוצרת: טל לניר
גלריית לורנס גראף לאמנות עכשווית
הבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר, מוזיאון תל אביב לאמנות

נעילה: 7.1.17

 

פורסם בקטגוריה חדשות האופנה
תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי