רב-קו

רב קו-2
|

תערוכה בגלריה לאמנות ביבנה: רב-קו. מה תפקידו של הקו באמנות? תשעה אמנים בגישות שונות ומרתקות ומעקב אחר הקווים הובילו במסלוליהם המגוונים לתערוכה רב-קו שתפתח במוצאי שבת

רב קו-1
הילה ליזר בג'ה -יסודות

24.10.15 בשעה 20:00 בסדנה לאמנות ביבנה במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, אמנים ותושבים.

רב קו-3
יעל יערי-עץ

"קדימות היסטורית מיוחסת לקו באמנות המקבל תפקיד מרכזי בציורי המערות הקדומות בתיאורם של בעלי החיים הניצודים. במסע אל העבר בנפתולי תולדות האמנות, לקו הרישומי נוכחות פיזית רבה, קו הנוטל בתהליך היצירה את זכות הראשונים", מסביר אוצר התערוכה, רוני ראובן.

רב קו-4
בתיה רגב-מסדרת עצים

האמנית אסתר כהן מציגה סידרת רישומים של פרחי בר בעט כדורי על גבי מפות ארץ ישראל ישנות. בעבודות קיים מפגש בין ההיסטוריה המקומית לבין הפרחים. בתיה רגב ברישומי העצים מובילה את הצופה אל עולמה הפרטי בשפתה הרישומית, היא מפרקת ובונה רסיסי חיים, אנטומיה של גזעים במקטעים של צמיחה.

רב קו-5
עתליה שחר-מפולת מפלים

קליפות גזע העץ הנשירות מיוצגות בקפלי הנייר המפוסל בעבודותיה של עתליה שחר לצד הפרספקס השקוף אשר דרכו משתקפות נזילות הצבע הקוויות הרומזות על מפלים גועשים, ציור רב שכבתי, מסתיר וחושף נופים מיוחדים, נופי נפש. מבנים ארכיטקטוניים מקבלים משמעות אחרת עם הרכבתם מחדש והופכים לגופים נפחיים מופשטים בעבודותיה של יעל יערי.

רב קו-6
יכין כוכבא-הארה-עבודה מס 3

הילה ליזר בג'ה עוסקת בדימוי הבית העשוי מוטות ברזל מאתרי בניה וצורתו פשוטה כבציורי ילדים. בית חסר יציבות, יסודותיו קוצניים, מקרינים ניכור ואינם מספקים הגנה. בסדרה "רקומות" של האמנית חנה שיר מוצגות עבודות על גבי סדינים ישנים, תוצר של רקמה עמלנית, דיוקנאות של נשים בגילאים ובמצבי נפש שונים. חנה מהלכת בקו דק בין הציור הגברי כביכול לרקמה הנשית כסימן לדיכוי והשתקתן של הנשים.

רב קו-7
תערוכה רב-קו— חנה שיר-מסדרת רקומות

האמן ניהאד דביט קולע מחוטי ברזל ומציג את פסלו "רקדנית". הוא משתף פעולה עם האמנית רות הורם אשר קוצב לב שהוחלף בגופה ואשר השתקף בצילום הרנטגן כ"סבך של חוטים ואלקטרודות ישנות בכלוב הצלעות" משמש עבורה כהשראה להדפסיה האמנותיים ולעבודתה המשותפת עם ניהאד.

יכין כוכבא דבק בעולמו האישי, הקווים העדינים והגריד הדק חוזרים שוב ושוב במקצבים אחידים.בהיותו טייס לשעבר ראייתו היא כממבט על, נופים אמורפיים בהם הקו משליט את הסדר. בעבודותיו המאוחרות הקו מקבל תפנית, הוא מתפתל, הוא מבליח מבעד לרקע הכהה, זוכה להארה.
שעות ביקור: א'-ה' 9:00-12:00, א',ד' 17:00-19:00. 
כתובת: שד' דואני 25, יבנה. נעילת התערוכה : 20.12.15. הכניסה חופשית. 

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק