רוג'ר באלן

מגזין אמנות, תיאטרון ההתגלויות, רוג'ר באלן-3
|

מגזין אמנות

האמן הענק רוג'ר באלן מגיע לישראל. באלן יפתח את תערוכתו החדשה, ׳תיאטרון ההתגלויות׳, בבכורה עולמית בארץ, לצד השקת ספר תערוכה.

רוג'ר באלן התפרסם בעולם בעקבות קליפ שביים ללהקת ״די אנטוורד" שזכה ל- 86 מיליון צפיות והוא אחד השמות החמים בעולם בתחום הצילום.

מגזין אמנות, תיאטרון ההתגלויות, רוג'ר באלן-1
מגזין אמנות. Roger Ballen 2016

אירוע פתיחה חגיגי: יום חמישי, 22 בדצמבר בשעה 20:00
אוצר: ירון הרמתי

רוג'ר באלן, אחד הצלמים המוערכים והחשובים ביותר של המאה ה-21 יציג תערוכה אשר תושק בבכורה עולמית בישראל. האמן, שעבודתו מתעלה מעבר לכל המושגים המסורתיים של צילום, פרץ לתודעה ציבורית נרחבת בעקבות קליפ שביים ללהקת ״די אנטוורד" שזכה ל-86 מיליון צפיות וזיכה את האמן בפרסים.
רוג'ר באלן (Roger Ballen), שהקריירה שלו נפרשת על פני ארבעה עשורים, מזוהה בעיקר עם דימויים עוצמתיים פסיכולוגית ומדויקים שמתקיימים במרחב שבין ציור, רישום, מיצב וצילום. התערוכה ׳תיאטרון ההתגלויות׳, מסכמת פרויקט של שמונה שנים וכוללת עשרות צילומים, הקרנת עבודת וידאו והשקת ספר אודות הפרויקט. התערוכה  המושקת בבכורה מציגה את שיאה של האסתטיקה המיוחדת של האמן, מחולקת לשבעה פרקים או "מערכות" – לוקחת את הצופים למסע בנבכי עולמו הפנימי הסודי של הטבע האנושי.

מגזין אמנות, תיאטרון ההתגלויות, רוג'ר באלן
Sgt F de Bruin, Dep of Prisons empl, OFS, 1992

הפרויקט צולם בכלא נשים נטוש בהשראת חריטות על גבי חלונות אפלים אשר נמצאו במקום, תוך שימוש בתרסיסי צבע על זכוכית, עליו מצייר האמן או מסיר את הצבע עם חפץ חד על מנת לאפשר לאור הטבעי לחדור פנימה. התוצאות מעלות על הדעת ציורי מערות פרהיסטוריים: החללים החשוכים, חסרי הממדים של הזכוכית הם בדים שעליהם באלן חורט את מחשבותיו ואת רגשותיו. צורות פנים דמויות-מאובנים וחלקי גוף מבותרים מתקיימים באי נחת לצד ערפילי צללים דמויי-רוחות רפאים – דימויים אלה נושאים את האפשרות לזעזע, לעורר השראה, לשעשע ואפילו לשמח את הצופים.

מגזין אמנות, תיאטרון ההתגלויות, רוג'ר באלן-2
מגזין אמנות. Mimicry, 2005

האמן רוג׳ר באלן, חי ופועל כ-30 שנה ביוהנסבורג  ועוסק בעבודותיו בתיעוד שולי החברה בדרום אפריקה. הוא  הציג עשרות תערוכות יחיד במוזיאוניים ובגלריות המובילות בעולם (בין היתר במוזיאון תל אביב). יצירותיו נמצאות באוספים רבים וחשובים כגון המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (MOMA), מרכז פומפידו בפאריס, מוזיאון סטדליק באמסטרדם, מוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון, גלריה גגוזיאן בניו יורק ובאוסף הפרטי של הזמר אלטון ג׳ון.

שיח גלריה והשקת הספר בנוכחות האמן יתקיים ביום שישי, ה-23 בדצמבר בשעה 12:00

גלריה זימאק לאמנות עכשווית
כתובת: רח’ ה’ באייר 68 תל אביב
טלפון: 03-6915060
שעות פעילות: א’-ה’: 09:30-20:00  שישי 09:30-15:00
נעילה: 16.1.2017

 

פורסם בקטגוריה צילום
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי