רוקמים חיבורים אנושיים

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016-6
|

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016 מציגה:

הסיפור האנושי המסתתר בין תרבויות, דתות, פולחנים וטקסים- מ"טראנס פולחני', אותו חווים קהילת השומרונים במהלך טקס זבח פסח בהר גריזים, לנשיקה מעוררת חמלה בין אם לביתה, פליטות מסוריה במסען בדרך לחיים החדשים והזוועות אותן השאירו מאחור.

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016-5
אמיר רבינוביץ׳. צילום: יח״צ

אירוע פתיחה חגיגי – יתקיים בתאריך 01/09/2016 (יום ה') בשעה  19:00 בסטודיו הראל שבקיבוץ הראל.
התערוכה תוצג בין התאריכים 01/09/16-30/09/16  בשעות 09:00-18:00
*פתוח לקהל הרחב

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016-1
מיכאל גפן. צילום: יח״צ

כמדי שנה, סטודיו הראל – מרכז לימודי צילום, מזמין את בוגריו להשתתף  בתערוכת צילום ייצוגית ומקצועית המסכמת את שנת היצירה שחלפה לה. 'מרקמים' תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016 תציג את עבודותיהם של כ-52  צלמים בוגרי קורסי הצילום. בין המציגים השנה מארק אברהמס, אמיר צרפתי, יונתן גרינהאוס, מיכאל גפן ועוד.

כל צילום בתערוכה מגלם בתוכו סיפור אנושי שנרקם מבעד לעדשת המצלמה, אותו האמן ניסה להעביר. מ"טראנס פולחני', אותו חווים קהילת השומרונים במהלך טקס זבח פסח בהר גריזים, לנשיקה מעוררת חמלה בין אם לביתה, פליטות מסוריה במסען בדרך לחיים החדשים והזוועות אותן השאירו מאחור. המרקמים במציאות היומיומית של בני האדם משתקפים מתוך נקודת מבטו האישית של האמן וזווית הצילום בה הוא נעזר כדי להגיע אל ההדגשה או ההצנעה של הטקסטורה.

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016-4
יונתן גרינהאוס. צילום: יח״צ

שייקה איתן, אוצר התערוכה והבעלים של סטודיו הראל- מרכז ללימודי צילום: "התערוכה מסכמת שנת יצירה ומשקפת סיפורים אנושיים שנמצאים סביבנו. למעשה, באמצעות טכניקות צילום מעבירים האמנים מסר עוצמתי עד כדי פריים אחד בודד. המצלמה בשנותיה הדיגיטליות עוברת מכלי למטרה העיקרית. כצלם וכמורה חשוב לי לשנות ולא במעט את החשיבה הזו ולתת למצלמה את מקומה האמיתי "הכלי" שבו אנחנו נעזרים על מנת להעביר את המסר, הביקורת החברתית או את זווית הראיה האישית".

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016-2
אמיר צרפתי. צילום:יח״צ

'סטודיו הראל'–  בית ספר ומרכז לימודי צילום הוקם על-ידי הצלם שייקה איתן, ששם לו למטרה להוציא כל סטודנט משגרת היום יום למסגרת לימודים שונה, בה ייחשף למקומות הלא שגרתיים בצילום ויעניק זווית אחרת למקומות שכולנו מכירים. מיקומו הייחודי של סטודיו הראל – בתוך קיבוץ פסטורלי, במרחק נסיעה קצרה מהעיר מאפשר לסטודנטים חווית לימוד קסומה למסגרת ולקיים מרכז לימודים בוטיקי באווירה ביתית.

'מרקמים'- תערוכת צילומי הבוגרים של סטודיו הראל לשנת 2016-3
מארק אברהמס. צילום: יח״צ

*הכניסה לאירוע פתיחת התערוכה הינה חופשית אך מצריכה הרשמה מראש
בטלפון לפרטים נוספים 1-800-241-241, www.studiorl.co.il
עמוד הפייסבוק של התערוכה

כתובת: קיבוץ הראל ( כרבע שעה משדה התעופה נתב"ג)

 

 

פורסם בקטגוריה חדשות האופנה
תגובות פייסבוק