שנקר. המחלקה לעיצוב תכשיטים

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-02
|

תערוכת הבוגרים של שנקר, המחלקה לעיצוב תכשיטים: ליה אלנתן, נלי בנימין, כהן גל, הדס דינרמן, רועי גרינבוים, נועה לי שקד ודניאל שטרן 

שנקר. המחלקה לעיצוב תכשיטים

מאת מערכת המגזין

קולקציית המעצבים של המחלקת לתכשטים בשנקר מציגים תכשיטים לרגע, כאלה שניתן לראותם רק בהבזק של שניה, תכשיטים ממוחזרים עשויים צינורות פלסטיק, שירי רחל המתורגמים לאבני סוורובסקי, שפת הסימנים המקבלת חומר, צורה וצבע – אלה ועוד בתערוכת הבוגרים השנתית של בוגרי המחלקה לעיצוב תכשיטים במכללת שנקר
16 שנים חלפו מאז פתחה המחלקה לעיצוב תכשיטים במכללת שנקר את שעריה וגם השנה מציגים בוגריה את גולת הכותרת של לימודיהם. בוגרי מחזור יב' שאלו, חקרו ויצרו יש מאין במגוון עשיר של אופני עשייה, חומרים ועולמות השראה. "קשה להכליל באפיון עבודות הגמר של מחזור כלשהו, אולם כמה מאפיינים בכל זאת בולטים השנה בנוכחותם", מספר שרון קרן, ראש המחלקה. "כל הפרויקטים מפגינים מודעות גבוהה לשאלות של מבנה צורני וחומרי. אלו באות לידי ביטוי בשימוש מוגבר בחשיבה ארכיטקטונית ומכאנית, כמו גם בשילוב חומרים טקסטיליים ומבנים השאובים מעולם הטקסטיל".

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-06
גרינבוים רועי. צילום: נמרוד סונדרס

גרינבוים רועי // "חלולים חלולים נקבים נקבים"
"הפרויקט מציע מיחזור אינסופי של צינורות פלסטיק מסוגים שונים, אותם אספתי ברחוב. מתוך תפיסה שקיימות היא ערך עליון וכי רצוי ליצור דברים חדשים מפסולת, פיתחתי טכניקה לשימוש בצינורות הללו כחומר גלם". מספר גרינבוים. "כל אחת מהטבעות שהתקבלו עברה תהליך שונה של עיבוד, גימור ושיבוץ והיא בעלת אופי ייחודי וזהות חד-פעמית".

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-03
לי שקד נועה. צילום: נמרוד סונדרס

לי שקד נועה // Snapshot
חברים לרגע, תמונות רגעיות או אולי הבזקים. לי-שקד יוצרת תכשיטים המשמרים מצב רגעי, רגעים קטנים מחיי היום יום. " זוהי פעולה מיידית, נטולת יומרות וגינונים, שמאריכה את חייו של הווה בלתי-מתוכנן", מספרת לי-שקד. "בלון הוא אובייקט מלא קסם, אך כולו אשליה: חייו הקצרים יסתיימו בפיצוץ רועם, או בקמילה הדרגתית שתימשך לכל היותר ימים ספורים. שימור הבלון והפיכתו לתכשיט לא משקף את מצבו בשיאו, אלא יוצר זיכרון ממנו. חלקו נותר מלא ובעל נפח, חלקו חסר ומרוקן. את הזיכרון הזה אפשר לשאת או לענוד כתכשיט".

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-05
דינרמן הדס. צילום: נמרוד סונדרס

דינרמן הדס // לראות שנית שורות שנכתבו מכבר
אחד הפרוייקטים המעניינים של התערוכה נוצר על ידי דירמן הדס. דירמן שאלה את עצמה דרך שירי רחל ודמותה מהן תחושות בכלל? מהי בושה? ואם אין בושה, מהי גאווה? ומהי עוצמה? "אני מנסה לחבר את החלל שהיה מלא פעם בעוצמות, בתחושות ובאנשים, ולתרגם אותם לצורות דוקרות, יפות ומפורטות. אני מחפשת דרכים להראות לכם מה האדם הזה שווה. זה מרגיש לפעמים כאילו מילים ותחושות כבר לא קיימות. הפרויקט מתעסק במאוויה ובמאוויי, וניסיון לחיבור בין נקודות הקיצון הפנימיות שלי, שבתוכי. בין רחל המשוררת לפאנק, בין אהבת אדם ליאוש".

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-08
אלנתן ליה. צילום: נמרוד סונדרס

אלנתן ליה // לצאת מהריבוע Don’t be a Square≠ x2
"הקולקציה צמחה מתוך התבוננות בגשרים, בגרמי מדרגות, במשחקי מחשב ישנים (כדוגמת טטריס) ובחיבורים תעשייתיים", מספרת אלנתן, "האובייקטים נוצרו מפירוק של צינור וייצור דגם תוך מתן תחושה של קו רציף היוצר צורה שלמה. באופן זה, התקבלה מעין טרנספורמציה של הפרופיל המרובע המוכר, דרך חיתוכים בכיוונים שונים בהתאם לארגונומיה של הגוף. כדי להשיג ניראות גיאומטרית של הקולקציה, השתמשתי בנוסחאות מתמטיות לחישוב החיתוכים בצינור המרובע". ראש המחלקה מרחיב ומסביר, "ליה אלנתן מנסרת ומכופפת צינורות פליז בעלי חתך מרובע ויוצרת תכשיטים המרמזים על פיקסלים דיגיטליים, שלדי פלדה ארכיטקטוניים ומערכות צנרת".

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-07
בנימין נלי. צילום: נמרוד סונדרס

בנימין נלי // נסתר מהעין
בנימין התמירה את שאלותיה החברתיות אל תוך חומר הגלם ומשם לתכשיטים שיצרה. "מה גורם לאדם לנסח את הופעתו החיצונית כהצהרה קיצונית ומרחיקת לכת? מדוע משתמשים אנשים במנגנוני הגנה ועוטים קליפות חיצוניות? האם אלו הופכות עם הזמן לחלק בלתי-נפרד מאישיותם?" שואלת בנימין. "שאלות אלו, העוסקות בדיסוננס בין הפנים לחוץ, הנחו אותי ביצירת הקולקציה, אותה יצרתי בטכניקות של צורפות קלאסית, עבודות ריקוע ונפחות. ענידת האובייקטים מעניקה "חוסן פסיכולוגי" למי שמתקשט בהם".

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-04
כהן גל. צילום: נמרוד סונדרס

כהן גל // קו, נקודהֿ
קו ונקודה הוא עוד אחד מהפרוייקטים המעניינים של המחלקה. הפרויקט נוצר בהשראת שפת הסימנים ומורכב מקווים ומנקודות. "ברוח זאת נוצרו האובייקטים תוך התייחסות למצבים רגשיים שונים" מספר כהן.

מעצבי התכשיטים הבאים של ישראל: תערוכת הבוגרים של שנקר-01
שטרן דניאל. צילום: נמרוד סונדרס

שטרן דניאל // טבע דומם עדיין חי
כיצד נראה החי, המעוטר על בשר חשוף על גבי חומר שאינו אנושי? "הפרויקט נוצר בהשראת התבוננות בתאי עור וחקירת אופני צילוק גוף אפריקנים", מספרת דניאל "ברוח זאת, העבודות עוסקות במתיחה, עטיפה ושיבוץ אובייקטים מחומרים שונים בטקסטיל טבעי ומעובד. בתכשיטים שיצרתי, ביקשתי להעביר תחושה של טבע דומם, אך יחד עם זאת גם צמיחה וחיות – מעין תנועה של אובייקט סטטי".

התערוכה תוצג ברחבי שנקר בין ה-31-17 ליולי.
http://www.shenkar.ac.il/he
שעות פתיחה: ימי א'-ה' – 22:00-10:00, ימי ו' – 13:00-10:00.
*ביום ראשון, ה-26.07, התערוכה תהיינה סגורה בשל ט' באב.
רח' אנה פרנק 12, ר"ג, קומה ג'

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

תגובות פייסבוק