קסטרו באנר קוביה לבן

שנקר. עיצוב טקסטיל 2015

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-12
|

תערוכת בוגרי שנקר בעיצוב טקסטיל 2015

שנקר. עיצוב טקסטיל 2015

מאת: אפרים חי אליאסי

אלוני חן, בן משה נעמה, וייס יעל, טל אביב, לוי אורטל, מורד עמרי ומזרחי ספיר, שניידרמן שי, מנדלסון גלית הציגו בפרויקטי  הגמר של  המחלקה לעיצוב טכסטיל בשנקר לשנת 2015 בשורות חדשות ומרתקות עם הפנים אל פני התעשיה הישראלית תמצאו שם אביזרים יומיומיים שמקבלים צורה, צבע ופנים חדשים, שמלות כלה מסורתיות שהופכות לשלמלות עדכניות, בדים מודפסים בטכניקות הדפס חלודה תוך שימוש בכלי עבודה ישנים, פריטי לבוש סרוגים בהשראת הדור הראשון של משחקי המחשב משנות ה-80' ואף חיפוי קיר טקסטילי לחדרי ילדים בהשראת הבארוק – כל זאת ועוד בתערוכת הבוגרים השנתית של המחלקה לעיצוב טקסטיל במכללת שנקר
ראש המחלקה ד"ר קטיה אויכרמן: "הפרוייקטים מציגים פנייה לצרכים ספציפיים של קהלים מקומיים והתייחסות לייחוד תרבותי מקומי כמו נשים דתיות, דרך הוספת צבע לתל-אביב עד לבלוקים וצמחים במרחב העירוני המקומי. צמצום תהליכי ייצור של בגדים, שילוב של טכניקות דיגיטליות וידניות ושל אריגים עם בלתי-ארוגים. התייחסות לתרבות הצעירים: יומני מסע, נוסטלגיה ממוחשבת והיסטוריה משפחתית ואף חקירת הטקסטיל כיוצר ומשדר שפה".

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-1
שניידרמן שי. צילום אחיקם בן יוסף

שניידרמן שי // כורח הוא אבי ההמצאה
פרויקט יוצא דופן, כולו עבודה ביתית, בעל מטען רגשי עמוק עוסק בקשר ההדוק בין האדם לרכבו ולחפציו האישיים, כפי שמסביר הסטודנט שי שניירדמן: "באמצעות שימוש ושינוי של הדגם האיקוני, אני יוצק תוכן ורגש אנושי לחפצים דוממים. אלו מתעוררים לחיים לאחר "הלבשתם" בסריגים שנוצרו בהתאמה אישית עבורם". במסגרת הפרויקט יצר שי קולקציית ריפוד טקסטילית לקטנוע ולאביזריו ולזוג רמקולים, יחד עם מערכות לבוש לגבר המבוססות על סריגים ומבחר בדי דנים.
חומרים: בדי דנים, סריגי כותנה
טכניקה: סריגת מכונה ביתית ,טכניקות אקספרמנטליות על בד, תפירה, הטלאה
מנחים: מריה זברין ואורי צייג

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-10
מנדלסון גלית. צילום אחיקם בן יוסף

מנדלסון גלית // אז'ור
הסטודנטית מנדלסון גלית מגיעה ממשפחה שבה העיסוק בטקסטיל התמקד בשמלות כלה. "רציתי לתת ביטוי עדכני למסורת של המשפחה שלי וליצוק לשמלות הכלה החדשות את מסורות העבר. הכנתי קולקציית צעיפים ומעטפות גוף, המתכתבת עם עבודות יד מסורתיות ולבושן של כלות. עיצוב הסריגים בגווני שמנת בהירים מביא לידי ביטוי פירוק והרכבה של מקצבים ושל צורות גיאומטריות מופשטות; שימוש ברקמת ואז'ור, טכניקת רקמה על כותנה, מאזכר את מסורות הטקסטיל הנשיות של ימים עברו. באמצעות טכניקות אלו, מבקש הפרויקט לבחון את הפורמאליות של ערכים מנוגדים: נוכחות מול חסר, מתינות מול אינטנסיביות, שטוח מול נפח, אובייקט מול רקע".
חומרים: צמר וכותנה
טכניקה: סריגה במכונה תעשייתית שטוחה
מנחים: יעל קליין- גולן ויובל עציוני

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-15
אלוני חן. צילום אחיקם בן יוסף

אלוני חן // Soft Tools
לכל בית יש ארגז כלים משפחתי. יש כאלה שיש להם יותר כלים וכאלה שיש להם פחות, יש כאלה שאוהבים שיפוצים וכאלה שפותחים אותו רק כשבאמת צריך. הסטודנטית אלוני חן יצרה סדרת בדים מודפסים בטכניקות הדפס חלודה, תוך שימוש בכלי עבודה ישנים מהארגז המשפחתי. היא מסבירה: "באמצעות הכלים הללו בוצעו מניפולציות בבדים באמצעים ניסויים מומצאים, בהתבסס על טכניקות חסימה והדפס מסורתיות. מגוון הדגמים התפתח מצורתם השונה של הכלים, למשל: קשירת בד סביב מסור עץ וטבילה בצבע), בסיום התהליך התקבל בד בעל טקסטורה תלת-ממדית".
חומרים: כותנה, משי, אצטט, פוליאסטר.
טכניקה: טכניקות צבעית והדפס חלודה, צביעת חסימה, מניפולציות תפירה, הדפס משי.
מנחים: סמסון שפראן ופול ג'קסון

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-1-9
בן משה נעמה. צילום אחיקם בן יוסף

בן-משה נעמה // בד אדם
על הקשר שבין פסיכולוגיה וטקסטיל: בן משה יצרה אובייקטים טקסטילים המוצבים בחלל כסביבה פואטית. הפרויקט בונה עולם ומספר על מסעו של אדם בשנות חייו, על הטרנספורמציה הפיזית והנפשית שהוא עובר במהלכם. "התוצרים הטקסטילים המייצגים נרטיב זה עוצבו על-בסיס סדרת ארכיטיפים שנוצרו בתחילת התהליך לשם הצגת השלבים בהשתנותה של הדמות הראשית", היא מספרת. "הסיפור מוצג כמארג דימויים, חומרים ואופני ייצור והפיתוח החומרי נע בין יצירה ידנית עמלנית לייצור תעשייתי".
חומרים: צמר, חוטי מתכת, כותנה, אקרילן.
טכניקות: אריגה ידנית, אריגת ג'קארד, תפירה וקווילטינג.
מנחים: גלי כנעני ואורי צייג

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-16
וייס יעל. צילום אחיקם בן יוסף

וייס יעל  // Gave Over
קולקציית פרטי לבוש סרוגים לנשים, גברים וילדים בהשראת הדור הראשון של משחקי המחשב משנות ה-80' – זהו פרוייקט הסיום של הסטודנטית וייס יעל. דמויות איקוניות ממשחקים אלו פותחו לאלמנטים סרוגים ומלאי נוסטלגיה בטקסטורות תלת-ממדיות. וייס מסבירה: "הקולקציה פונה לקהל צעיר המבקש לייחד את עצמו ומתגעגע לחוויית המשחקים שלא הכירו ורק שמעו עליהם".
חומרים: צמר, כותנה, אקרילן, ניילון.
טכניקה: סריגה תעשייתית.
מנחים: יעל קליין-גולן ומריה זברין

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-14
טל אביב. צילום אחיקם בן יוסף

שנקר. עיצוב טקסטיל 2015

טל אביב // רומג’סטי
תקופת הבארוק היוותה ההשראה לפרוייקט הסיום של הסטודנט טל אביבי, שיצר חיפוי קיר טקסטילי לחדרי ילדים. סגנון זה מאופיין בפאר ובריבוי פרטים, ובהתאמה – הפרויקט מציע עולם עשיר בדימוײם ובהפשטות, המאפשר לילדים לפתח את החושים ואת הדמיון. אביב מסביר: "אוניה וכדור-פורח מזמינים את המתבוננים למסע קסום בצבעי פסטל, זהב וחרוזים ככניסה לחלום ילדות".
חומרים: כותנה, ויסקוזה, פוליאמיד, פוליאסטר, פלסטיק, אקרילן, צבעי פיגמנט.
טכניקה: אריגה תעשייתית, הדפס משי, רקמה, שיבוץ בהדבקה, גזירה והדבקת בדים, קווילט.
מנחים: אורי צייג ואורית לוי

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-13
לוי אורטל. צילום אחיקם בן יוסף

לוי אורטל // בראשית הייתה אפריקה
המציאות הישראלית היא זו שהתדפקה על דלתות יצירתה של הסטודנטית לוי אורטל, שיצרה קולקציית בדים מודפסים לגוף, בהשראת מאפיינים חזותיים בתרבות ובמסורת האפריקאית. לוי מסבירה: "הגעתי אל העולם הזה בעקבות הפליטים האריתראים והסודנים החיים בישראל. יצאתי למסע אחר תרבותם וגיבשתי פרשנות אישית לשפע הצבעוני המאפיין אותה. בסופו של התהליך יצרתי שפה קצבית של קווים, שכבות, צורות וכתמים".
חומרים: פשתן, צבעני טקסטיל.
טכניקות: הדפס משי, איור, עיבוד מחשב.
מנחים: יעל קליין-גולן ויערה פרי

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-17
מורג עמרי. צילום אחיקם בן יוסף

מורג עמרי // דמויות
סדרת אובייקטים סרוגים ידנית, העוסקים בדימוי גוף ובפער בין התפיסה העצמית לבין ההגדרות החברתיות של אידיאל היופי, מהווים את פרוייקט הסיום של הסטודנט מורג עומרי. "בחירת החוטים, טכניקת הסריגה, קנה המידה והמשקל נועדו להדגיש ולהקצין את חוסר האיזון והפרופורציות ביניהן", מסביר מורג. "המתח בין האידיאל למציאות מתקיים בכל אחד מהאובייקטים הסרוגים ומפגיש את הצופה עם דימוי הגוף שלו".
חומרים: צמר, כותנה, ויסקוזה ופוליאסטר.
טכניקה: סריגה ידנית.
מנחים: יעל קלייו-גולן והדס הימלשיין 

שנקר עיצוב טכסטיל 2015-18
מזרחי ספיר. צילום אחיקם בן יוסף

שנקר. עיצוב טקסטיל 2015

מזרחי ספיר // מחילת הארנב
פרוייקט יוצא דופן השאוב כולו מספרו של לואיס קרול "עליסה בארץ הפלאות" נוצר ע"י הסטודנטית מזרחי ספיר. מדובר על סדרת בדים ופריטי לבוש מודפסים כמו הגיבורה הצעירה. "אני נופלת בפרויקט למחילת הארנב, מאבדת שליטה ויוצאת למסע בו הכל אפשרי", מספרת מזרחי, "ברוח זאת עיצבתי הדפסים פנטסטיים ומלאי הומור, שצמחו מתוך ציורים מקוריים שעיבדתי להדפס דיגיטלי מסוגנן. כך בא לידי ביטוי עולם הפנטזיה המאוכלס ביצורים מוכלאים, פרחים מוגדלים ומפגשים אבסורדיים".
חומרים: כותנה, משי, עורות.ֿ
טכניקה: דפוס דיגיטלי, דפוס משי
|מנחים: יערה פרי ויעל קליין-גולן
התערוכה פתוחה לציבור
http://www.shenkar.ac.il/home

התערוכה תוצג ברחבי שנקר בין ה-31-17 ליולי.
שעות פתיחה: ימי א'-ה' – 22:00-10:00, ימי ו' – 13:00-10:00.
* ביום ראשון, ה-26.07, התערוכה תהיינה סגורה בשל ט' באב.
רח' אנה פרנק 12, ר"ג, קומה ג'

 

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com

אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

באנר נשים קסטרו 300
תגובות פייסבוק