דוגמנים צעירים שילמו ל׳סולושנס׳ 5,000 שקל להשתתף ב"שבוע האופנה" ורימו אותם!

שבוע האופנה הישראלי 2020-מגזין-אופנה
|

תחקיר Fashion Israel

עדויות חדשות לא מפסיקות לזרום למערכת בעקבות התחקיר של Fashion Israel


כל מי שנפגע מחברת 'סולושנס'. ו"שבוע האופנה הישראלי 2020": תשאירו הודעה באינסטגרם שלנו: fashionisrael.mag


רק הסלבס צעדו על המסלול. היום השלישי שוריין רק לדוגמנים המתחילים שששילמו כבף והובטח להם לצעוד בשבוע האופנה. כששאלו למה ריק מאדם: "בגלל הקורונה"! – ענו להם


"מעולם לא ביקשו ממני כסף כדי להשתתף בתצוגות אופנה. ההיפך הוא". כך דוגמן בכיר עימו שוחחתי השבוע.


רון-לוי-ועדן-חסון-מגזין אופנה
רון לוי ועדן חסון. זוגיות ׳מקצועית׳. "שבוע האופנה הישראלי". צילום: רם לוי

משבוע האופנה תל אביב נמסר לי: "אין לנו קשר לשבוע האופנה הישראלי". הידיעה שדוגמנים חדשים, חלקם לפני צבא, לוו כסף כדי לשלם 5000 למארגני שבוע האופנה הישראלי כדי להשתתף באירוע ולצעוד בשלוש תצוגות (בהם לא צעדו כלל) זיעזעה אותנו. הדוגמנים הצעירים ששילמו ממיטב כספם לא צעדו בתצוגות אמת יחד עם שאר הסלב (16-17.11). יום אחרי, ב-18.11, עשו להם צילומים צועדים על מסלול ומסביב ריק מאדם. למה ריק? "בגלל הקורונה ענו להם"


בטי רוקוואי: "זה ניצול מחפיר ומחריד, מעולם לא שמעתי על דבר כזה". רועי מור, בעלים של סוכנות הדוגמנות אימג׳ הזהיר את הדוגמנים שלו כי "מדובר בעקיצה". א׳, דוגמן לשעבר באימג׳ שילם 5000 שקל, ק׳ הקשיב למור והחליט לוותר על ה"תענוג המפוקפק", מ׳ התמקח ושילם בסביבות 2000 שקל.טל בזנוס - 'סולושנס'. יזם ומארגן שבוע האופנה הישראלי 2020. צילום: אינסטגרם
טל בזנוס – 'סולושנס'. יזם ומארגן שבוע האופנה הישראלי 2020. צילום: אינסטגרם

תחקיר מאת: אפי אליסי, בעלים ועורך אחראי – Fashion Israelעדויות חדשות לא מפסיקות לזרום למערכת בעקבות התחקיר של Fashion Israel. הנה החלק קטן מהן


ד׳ – "בקשר לכתבה על שבוע האופנה:

"בתור מי שעבדה איתו מדובר בנוכל. אף אחד מהצוות לא מקבל שקל. זאת לא התרמית הראשונה שלו. הוא כל הזמן מארגנים הפקות "התנדבותיות" כאשר המצולמים משלמים להם כסף. לקח לנו המון זמן לעלות על זה אבל אני והחברים מהתעשייה (צלמים מעצבי שיער מאפרות) לא מתקרבים אליו.

שלא תדע איזה דברים עברנו איתו ואיזה מניפולציות רגשיות זולות. אפילו מפחיד אותי קצת לכתוב את ההודעה הזאת כי הוא נקמנן בצורה הזויה. אבל אני שמחה שאתה מסקר ומוציא את הצדק לאור. ישר כוח!

ההתנהלות שלי הייתה מול טל. איתו אני לא אעבוד בחיים. אני בעצמי מרגישה קורבן שעבדתי איתו בחינם כי לתומי חשבתי שהוא רוצה לקדם את תעשיית האופנה ובסוף הכל היה למטרות רווח."


ר׳ – היי מה שלומכם?

"לגביי הכתבה שפרסמתם ידעתי מהרגע הראשון שמדובר ׳סולושנס', לפני כמספר חודשים הם רצו שאעבוד אצלהם בתור מנהלת תיקי לקוחות, ולפני שנכנסתי לתפקיד ביקשו שאגייס דוגמנים ואביא אותם לועדות ושיחתמו על תופס תשלום וכו כדי להשתתף בשבוע האופנה. שלחו לי במייל את פיצ׳ השיחה ואת הטופס. הרגיש לי מאוד פישי ולא מחובר למציאות ולא לקחתי את העבודה. הזיה."


י׳ – הם פנו אליי גם לדעתי.

לא רציתי ללכת על זה וטוב שכך. וואו קראתי עכשיו הכל וזה פשוט כל מה שעברתי. קיבלתי בדיוק את אותה ההודעה וגם הייתי אצל אימג׳ שהזמינו אותי לפגישה ואמרו לי שאני צריך לעשות קורס אינסטגרם ב-4,500 שקל כדי שאני יוכל להכנס לסוכנות. אין ספק שהמגזין שלך הוא משהו מיוחד.


ק׳: "אני רבתי איתו גם על זה. בסיבוב הראשון – זבל הכי גדול".


ג׳ – מרצה ומעצב אופנה בכיר:

"לא מפתיע אותי בכלל, אחרי שהכרתי את האנשים מאחורי הארגון של שבוע אופנה הישראלי. הם לגמרי מסוגלים לעשות דבר כזה ועוד הרבה יותר. זה מביש את כל הענף שאנשים האלו אחראיים על שבוע אופנה.

ל׳ – "תקשיב אני בהלם. הם עוד פנו אליי שאני יבוא לעשות שם כסף. מענין אותי מי הדוגמנים ששילמו. אני בשוק. אני ידאג שידברו על זה."


ד׳ – דוגמן בכיר: "ראיתי את התחקיר שפרסמת על שבוע האופנה הישראלי, בושה! מתי יפסיקו לנצל ככה דוגמנים כל הכבוד על התחקיר."


ח׳ – צלם: "בראבוו. כמות החברה שצילמתי וסיפרו לי שהם פנו אליהם… בושה"


ר׳ – "אהוב! שלחת את זה בדיוק בזמן. בן הזוג שלי בדיוק התכוון להצטלם במטרה לחתום אצלם. איזה מזל"


״אחד מעורכי מגזיני האופנה שנמצא בקרבתו של הבכיר מענף האופנה, קבע כי מדובר ב״ניגוד אינטרסים״ ועליו לבחור" את המשפט הזה כתבו עליי באינסטגרם.

אני בעלים יחיד בארץ שלא גובה תשלום מאיש. הקמתי את המגזין כדי לתמוך במעצבים קטנים וגדולים ובתעשיית האופנה כולה. מעולם לא קיבלתי שקל מאיש. כנסו לאתר: https://www.fashion-israel.co.il/ ותמצאו בו מאות כתבות על מעצבי אופנה שמעולם לא שילמו על כתבה בניגוד ללמגזיני אופנה אחרים: https://bit.ly/2IVNwJO/ זכותי המלאה לא לסקר אירוע שריח של דגים מסריחים נודף ממנו. אבל הסיפור לא אני.

צר לי להודיע למארגני האירוע כי אני הבעלים של המגזין. אני לא עובד אצל אף אחד. אין מאחוריי אף שותף עסקי וזכותי המלאה להחליט מה לסקר ומה לא.

טל בזנוס – "סולושנס'. יזם ומארגן שבוע האופנה הישראלי 2020 בשיחה עם אפי אליסי, בעלים ועורך אחראי של מגזין אופנה Fashion Israel

מ"שבוע אופנה הישראלי" 'נמסר בתוקף שהכל ללא מטרות רווח ולמען מעצבים ישראלים.

בפועל שבוע האופנה התקיים במשך יומיים והמארגנים הסתפקו במספר תצוגות מצומצם לגברים, למעט תצוגה אחת של נשים בשיתוף 'עמותת אחת מתשע' בהשתתפות מיכל אנסקי, עדי ביטי ורוני דלומי ואחרות. לתצגות הגברים הייתה התגייסות עצומה של סלבס.

דורית-רבליס-רון-לוי-אופנה
בזוגיות? רון לוי ודורית רבליס. צילום: אלה אוזן

גילוי נאות:

בשיחה שקיימתי עם טל בזנוס התברר כי הוא מנהל עסקי וסוכן של חמישה דוגמנים הידוע בהם הוא רון לוי, עליו הייתה כתבה שבוע שעבר ב"גיא פינס" אודות מערכת היחסים המזוייפת שלו – לצורכי יח״צ בלבד – שלו עם הדוגמנית הבינלאומית דורית רבליס שמיוצגת ב-R&R (סוכנות הבוטיק של טופ מדלס של רותם גור ורוברטו בן שושן) רוברטו בן שושן, אגב, ייצג את רון לוי עד לא מזמן גם. לרון לוי כנראה פוטנציאל גדול וטל בזנוס שם את מרבית הז׳יטונים עליו. מן הסתם הוא לא שילם כדי להשתתף בתצוגות ״שבוע האופנה הישראלי״, כמו גם יתר הסלבס שכן השתתפו ועשו זאת בהתנדבות.


זה דבר מקובל שמעצבים משלמים ל"שבועות אופנה" כדי להציג את הקולקציות שלהם.

מדובר במעצבים צעירים בתחילת דרכם, ממעצבים בכירים לא ידרשו כסף. מעולם לא נשמע כי דוגמנים שילמו כדי לצעוד על מסלולי אופנה. זה אמור להיות הפוך. המארגנים צריכים לממן את הדוגמנים. תבדקו בכל סוכנות דוגמנות שאלה הם פני הדברים.


ק׳ דוגמן צעיר שלא נפל בפח וויתר על התענוג המפוקפק, מסר לי כי נשלחה אליו הודעה אך היא נמחקה מיד. הוא צילם אותה לפני שהמארגנים ששלחו לו אותה מחקו.

"יום האופנה לגברים 2020"

ישראל-אוגלבו-רון-לוי-עיצוב-אופנה-עומר-יהב
מתוך שבוע האופנה לגברים. ישראל אוגלבו ורון לוי. עיצוב אופנה: עומר יהב. צילום: מור צידון

"הם מחקו את זה ישר"

דוגמנים בתחילת דרכם יעשו הכל כדי להתפרסם ולהצליח.

זה החלום שלהם. יש סוכנויות שמנצלות את זה ועושות מהדוגמנים ערימות של כסף על בוקים, שיעורי משחק, משחק מול מצלמה, שיעורי שירה. אימג׳ שלקחו את השם והמוניטין של בטי רוקאווי עושים זאת. כעת מתנהלת תביעה ביניהם לבטי ואנו נמנעים על פי חוק לכתוב על כך.

את אימג׳ מנהלים שלושה רועי מור (הבוס), ושותפיו שרון ואביאל (אח של אוסליה עליה היה תחקיר בצינור כי היא מוכרת קמעות אשליה ב-2.500 שקל. רוברטו שנהג לעשות כסף גם הוא מבוקים וכו׳ הפסיק עם זה והוציא את העובדים לחל״ת. כך סיפרה לי אתמול בטי רוקאווי בשיחה שניהלתי איתה.

"שבוע האופנה הישראלי", הסלבס מילאו יומיים של תצוגות. הדוגמנים הצעירים הסתפקו באולם ריק

בהתנדבות מלאה. מאור שויצר. צילום: אינסטגרם
בהתנדבות מלאה. מאור שויצר. צילום: אינסטגרם

א׳ הוא דוגמן צעיר בתחילת דרכו

החלומות שלו התנפצו פעמיים. בפעם הזו הילד הזה שעוד רגע מתגייס נאלץ להלוות 5000 שקל לממן את "שבוע האופנה הישראלי" שעל פי המארגנים נעשה ללא מטרות רווח. את הפעם הראשונה הוא לא שכח. חבילת הפרסום שהבטיח לו מארגן "שבוע האופנה הישראלי" בתמורה לכספו – שווה לנייר שעליו חתם איתם חוזה.

בשיחה שקיימתי עם א׳הוא טוען שלא דיבר הבעלים של אימג׳ זמן רב, הוא כבר לא בסוכנות, לא עונים לו לטלפונים. הוא השקיע שם ממיטב כספו. רועי מור טוען שהזהיר אותו מה"חארטה" של "שבוע האופנה הישראלי". הוא טען באוזניי כי לא היו דברים מעולם והוא לא הצליח להשיג אותו טלפונית מזה זמן רב.


הנה שיחות שניהלתי בוואטסאפ עם רועי מור מבעלי אימג׳.

שבוע האופנה הישראלי 2020-אימג׳-סולושנס – מגזין אופנה – 110

זה עמוד האינסטגרם ממנו נשלחו ההודעות לדוגמנים: רועי מור אימג׳: "אלה מפרסמים את זה. תעשה contact – call ומופיע שם מספר טלפון: https://instagram.com/solutionsbank?igshid=1hp4ek3tm4yyo כן, חסמו אותי גם מזה!

רועי מור, אימג׳:
(ההקלטה המחשידה זמינה רק בגירסת מחשב)

רועי מור, אימג׳: "שים לב. שיחה של המלהק שלי נורי עם דוגמן שהם פנו אליו. תקשיב מה המלהק שלי שולח לי."

(ההקלטה המחשידה זמינה רק בגירסת מחשב)

ההודעות שקיבלו הדוגמנים באינסטגרם

מה תעשו כדי לקדם אותי?

ההתכתבויות בווטסאפ בין דוגמן אימג׳ לנוריw מלהק באימג׳

"זה חארטה אחת גדולה"

ברור שההורים לא בעד לזרוק 5,000 שקל לפח ולממן אירוע שכולו להיות אמור היה להיות ב״התנדבות מלאה"


תגובות


תהילה שמיר – 'שמיר יחסי ציבור יחסי ציבור': האם זה נכון שדוגמנים נאלצו לשלם לכם 5,000 שקל כדי להיות חלק משבוע האופנה?


תהילה שמיר – 'שמיר יחסי ציבור יחסי ציבור':״שבוע האופנה הישראלי התקיים בין התאריכים 15-17 בנובמבר, בדיוק כפי שהופץ לתקשורת. אלו התאריכים היחידים בהם שבוע האופנה התקיים ולי ולמשרדי היה חלק. שבוע האופנה כלל טאלנטים רבים שהופיעו בו בהתנדבות מלאה.

עוד אוסיף כי אף צויין שאני בעלים של משרד יחסי ציבור ״שמיר״ וטל בעלים של משרד הפרסום ״סולושנס״ והפעילויות השוטפות של המשרד נפרדות לחלוטין.

אני מאמינה בשיתופי פעולה פוריים ובאיחוד כוחות לצורך מקסום בפרויקטים נקודתיים וכך היה.

איש מהעומלים על האירוע לא קיבל תשלום ואף אדגיש כי הוצאתי כספים מכיסי האישי לצורך קיומו והצלחתו, כשמטרת העל הייתה ליצור אירוע של סולידריות ותמיכה במעצבי האופנה המקומיים.

שבוע האופנה הישראלי זכה להד תקשורתי חיובי והצלחה ענקית ברשתות המדיה. אחרי כל העבודה הקשה שנעשתה.

הפעילות השוטפת של טל בזנוס בניהול דוגמנים כחלק ממשרדו אינה קשורה למשרדי או לשבוע האופנה ואתן לו את הזכות המגיעה לו להגיב בשמו".


מדובר בתרמית שניצלה כלכלית ילדים תמימים שמבקשים להיות דוגמנים מפורסמים ומבטיחים להם הבטחות שווא. נראה לכם הגיוני שדוגמנים בתחילת דרכם צריכים לממן את תאוות הפרסום של מארגני "שבוע האופנה הישראלי"?

ילדים לפני צבא מימנו אירוע שאמור היה להיות ללא מטרות רווח? לא בבית ספרנו. את הרצון להצליח בתעשייה אני מבין, את הניצול הכלכלי בשום אופן.

עכשיו אתם מבינים למה לא Fashion Israel לא סיקרו את "שבוע האופנה הישראלי".


לו"ז התצוגות "שבוע האופנה ישראלי"

שבוע האופנה הישראלי 2020-אימג׳-סולושנס - לוח תצוגות - 1
16-17 סלב. ה-18.11 הוקדש רק לדוגמנים המתחילים שהובטחה להם ״חבילת פרסום בגובה 5000״ שקל. ככשאלו למה היום ריק מאדם ענו להם: ״בגלל הקורונה״

לוח התצוגות "שבוע האופנה הישראלי"

לוח. התצוגות. הדוגמנים המדוברים בכתבה. לא מציגים בתצוגות יחד עם הסלב. רון לוי מככב.
הדוגמנים המדוברים בכתבה. לא מציגים בתצוגות יחד עם הסלב. רון לוי מככב.

כל השמות והפרטים המלאים של כל המעורבים שמורים במערכת Fashion Israel. אנו מנועים מלחשוף פרטים משהים על מנת שלא נפגע חלילה בצעירים המסכנים!


זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי

מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרם: fashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי