קסטרו באנר קוביה לבן

תיאטרון בובות

תיאטרון בובות בינלאומי-2
|

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה-24, מארח השנה להקות מגרמניה, צ'כיה, צרפת, סלובניה, יוון ובלגיה ועוד כ-30 הפקות מישראל, לילדים, לכל המשפחה ולמבוגרים

מאת מערכת המגזין

תיאטרון בובות בינלאומי-1
תהיה בריא. מוריס מגי צילום: דור קדמי

השנה בפסטיבל זרקור מיוחד על החיבור בין תיאטרון הבובות לעולם הקולנוע: ההצגה "אמן האשליות" , מצ'כיה, יוצרת עולם של אשליות וקסמים בעקבות חייו של ז'ורז' מלייס, מאבות הקולנוע, ההצגה "קליק" , מצרפת, מספרת סיפור על עולם הסרטים בשחור לבן שהפך לעולם בצבע באמצעות מריונטות, ההצגה הישראלית "הדרך לעין חרוד" , של הזירה הבין תחומית, יוצרת שילוב בין טכניקות קולנועיות לבמה, ועוד.

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ה-24, בהפקת תיאטרון הקרון, יתקיים השנה בתאריכים 9-13 באוגוסט, בתיאטרון החאן, תיאטרון הקרון, בתחנה הראשונה. אולם ליאו מודל ואולם בית שמואל.הפסטיבל, המהווה את הבמה המקצועית, האיכותית והגדולה ביותר בישראל בתחום תיאטרון הבובות לילדים ולמבוגרים, מציע פעילות חווייתית עשירה ואיכותית לכל המשפחה. הפסטיבל חושף הורים וילדיהם, למגוון רחב של מיטב מופעי תיאטרון הבובות  הטובים והעכשוויים ביותר, מהארץ ומהעולם.

תיאטרון בובות בינלאומי-3
אמן האשליות. צילום: אונדריי ליטרה

השנה יארח הפסטיבל  7 להקות תאטרון בובות מגרמניה, צ'כיה, צרפת, סלובניה, יוון ובלגיה ועוד כ-30 הפקות תאטרון מרחבי הארץ. השנה בפסטיבל שני זרקורים מיוחדים: האחד, החיבור בין תאטרון הבובות לעולם הקולנוע. המופע הפותח של הפסטיבל –"אמן האשליות", מצ'כיה – יוצר על הבמה ולעיני הקהל, עולם של אשליות וקסמים בעקבות חייו של ז'ורז' מלייס, מאבות הקולנוע, ממציא אפקטים מיוחדים, ויוצר הסרט המדע הבדיוני הראשון.

הצגה נוספת מצרפת, "קליק", מספרת סיפור על עולם הסרטים בשחור לבן שהפך לעולם בצבע באמצעות בובות מריונטות מזעריות ומשקפי תלת מימד. ההצגה הישראלית "הדרך לעין חרוד" (הזירה הבין תחומית) יוצרת התרחשות בימתית חדשה שנקראת  Puppet-cinema, שילוב בין טכניקות קולנועיות למופע תיאטרון על הבמה. הזרקור השני, תאטרון לגיל הרך. "בכל העולם אמנים מתייחסים יותר ויותר לקהל הצופים הצעיר, מגילאי שנה עד שלוש. בפסטיבל יועלו הצגות נבחרות לקהלים אלה " אומרת דליה יפה-מעיין, מנהלת תיאטרון הקרון ומנהלת אמנותית שותפה של הפסטיבל.

תיאטרון בובות בינלאומי
Paper Cut

ההצגה "רכבת החיות" מגרמניה, מזמינה את הילדים לשבת במרכז הבמה, כשסיפור על רכבת עם בובות חיות מתרחש סביבם. ההצגה " מעשה בכבשה שנפלה מהשמיים", מצ'כיה, מכניסה את הילדים לעולם של בובות וצעצועי עץ, ובסופה הם יוכלו להתנסות ולשחק בצעצועים. ההצגה "טורלוטוטו", מסלובניה, משתעשעת עם הילדים עם דמות דמיונית שקופצת מספר. ההצגה "תהיה בריא מוריס מגי", בכורה של תאטרון הקרון, עושה עיבוד לספר הידוע עם בובות בחיתוכי עץ.

ובין התיאטראות הישראליים המציגים, תיאטרון הקרון (מפיק הפסטיבל), עם הצגות ותיקות וחדשות ביניהם "על שלוש פנדות וזהבה אחת" (בכורה), ו"יואל אמר", קבוצות תאטרון בובות "פופיק" בהצגה "קברט סלים ומזוודות ",  תאטרון אלכארמ , בית הגפן בהצגה "אלאדין ומנורת הקסמים", "התאטרון של אמיליה" של אורית ליבוביץ' נוביץ' ואחרים.

בנוסף נותן הפסטיבל במה לבתי הספר לתאטרון בובות הקיימים בארץ וליצירתם: מרכז תיאטרון בובות חולון, בית 9 ואחרים. השנה נקיים לראשונה כנס "תיאטרון בובות לקטנטנים – איך עושים את זה?" עם אמנים, בובנאים, מחנכים וחוקרים במטרה  ללבן ולפתוח שאלות בנושא ולנהל דיאלוג מפרה עם "סוכני התרבות" של העוללים והעוללות: הורים, מטפלות, גננות, סבים וסבתות. בנוסף למגוון הצגות הילדים, מציע הפסטיבל גם יצירה מגוונת לקהל הבוגר, מהארץ ומהעולם.

"תאטרון בובות הוא לא רק מריונטות, בובות מקל ובובות כפפה", אומר שחר מרום, מנהל אמנותי שותף של הפסטיבל", אלא עולם מרתק של אמנות במה חדשנית, הצגות המשלבות הקרנות ואנימציה, בובות שבנויות ממגוון חפצים, בכל הצגה עולם חזותי שונה, ומלא תוכן ואסתטיקה מיוחדת משלו".

תיאטרון בובות בינלאומי-4
אמן האשליות. צילום: אונדריי ליטרה

ההצגה "Clown houses" מיוון/גרמניה מציגה עולם אבסורדי עם הומור שחור, המתאר בובות תימהוניות בבנין. ההצגה "Plastic heroes" של אריאל דורון, מציגה עולם מלחמתי בעזרת חיילי צעצוע. בנוסף למגוון ההצגות הרחב, יציע מתחם הפסטיבל שפע חוויות מעשירות לכל המשפחה ולמבוגרים. בחצר החאן (לב הפסטיבל) יתקיימו פעילויות רבות לילדים, המאפשרות למלא את אחר הצהריים המשפחתי בתוכן איכותי, סדנאות יצירה, מופעי רחוב וערבי קברט בובות , פתוח לקהל ללא תשלום, המשלב מוסיקה קברטית עם קטעי בובות מפתיעים.

"הפקת פסטיבל תיאטרון הבובות בינלאומי ממלאת שתי מטרות עיקריות של תיאטרון הקרון כתיאטרון יוצר" מוסיפה דליה יפה מעיין, "האחת – הענקת הנאה והשראה תרבותית לקהל הרחב; השנייה – פיתוח וקידום מדיום תיאטרון הבובות, על-ידי העשרת עולמם האמנותי של היוצרים הישראליים תוך קיום דיאלוג עם יוצרים ממדינות שונות בעולם". בשנים האחרונות מתארחים במסגרת פרויקט "חשיפה בינלאומית" בתמיכת משרד החוץ מנהלי פסטיבלים בכירים מאירופה ומרחבי העולם. כתוצאה מכך מתחזק הגשר התרבותי שהצליח התיאטרון ליצור במסגרת הפסטיבל לדורותיו בין אמנים מקומיים לאמנים ופסטיבלים מחו"ל. ביקורם של מנהלים רבים הניב את הזמנתם של יוצרים ישראלים,  להשתתף בפסטיבלים חשובים בחו"ל.

פסטיבל תיאטרון הבובות הבינלאומי, 9-13 באוגוסט, ירושלים
להזמנת כרטיסים: "בימות":  www.bimot.co.il, ובאתר תיאטרון הקרון: Www.traintheater.co.il
ובטלפון: 02-6237000, 6226*

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

באנר נשים קסטרו 300
תגובות פייסבוק