תערוכה חדשה לצלם האופנה ניר סלקמן בגלריה גלוס

תערוכה לניר סלקמן בגלריה גלוס. צילום: ניר סלקמן
|

״שביר״, תערוכת צילום חדשה לניר סלקמן צלם אופנה החונכת את פתיחתה של Gloss Gallery. במקביל יוצגו בגלריה עבודותיהם של אליס לוצ'ינצ'לי, ליה אלנתן ופרלין יוסוורה הבינלאומית

 

תערוכה לניר סלקמן Nir-Slakman, בגלריה גלוס. צילום: ניר סלקמן - 1
צילום: ניר סלקמן

 

מאת: אפי אליסיעורך אחראי Efifo

 

צלם האופנה ניר סלקמן שנבחר בשנת 2015 לאחד מצלמי האופנה המבטיחים בישראל על ידי מגזין סגנון, מקיים כבר מזמן את הההבטחה. ניר סלקמן מציג תערוכה חדשה: FRAGILE (״שביר״) סדרת צילומי דיוקנאות מרתקים.
בתערוכה החדשה בחר ניר סלקמן ליצור אידיאל יופי חבוט ומוכה, המעיד על שבירותו של היופי והטראגית שבו. בצילומיו מקצין ניר סלקמן את מקסם השווא של היופי וכפי שאמר קהלת: ״הבל הבלים, הכל הבל הבלים״.

בסדרת העבודות של ניר סלקמן נדמים המצולמים לדמויות מהמיתולוגיה של ההווה, החיה את עולמות HBO ונטפליקס. הצופה מקבל יופי פצוע ודמויות מיסתוריות, מפתות ויפות עד כאב. כואבות ביופיין. המבט כהה מנתק ואדיש לעולם. הן לקוחות מהעבר, אך עכשווייות לחלוטין. הקור הניבט מהיופי המדמם נטול רגש ומבטא כאב שיש בו משיכה עזה.  ניר סלקמן נוגע בתשוקה שלנו ליופי הקר ומדמם, השראה מ״התשוקה אל הממשי״. על פי ז'יז'ק: הצורך הנואש לחזור שוב ושוב אל הפגיעות של הגוף, בניסיון עקר להשיג מאחז במציאות. במובן זה, האידיאליזציה של הגוף הפצוע מהווה סוג של נחמה, דמויות המדממות והמנותקות הופכות דווקא להרואיות בעמידותן, לעוצמתיות דווקא בזכות פגיעותן.

 

תערוכה לניר סלקמן Nir-Slakman, בגלריה גלוס. צילום: ניר סלקמן - 13
צילום: ניר סלקמן

 

ניר סלקמן עזב מסלול קריירה בעולם ההייטק כמהנדס תוכנה לטובת אהבתו לצילום.  ניר סלקמן בוגר טרמינל העיצוב בבת ים – פרוייקט לקידום אמנים צעירים של עמותת לצאת מהקופסא. עבודותיו של ניר סלקמן הוצגו בתערוכות ובמגזינים בארץ ובחו״ל. הוא מלמד צילום ב״סטודיו גברא״ – בית ספר לצילום. בין לקוחותיו נמנים: H&M, גדעון אוברזון, ירין שחף, מגזין FORBES, אריאל בסן ועוד.

תערוכה זו של ניר סלקמן מתקיימת במקביל  לתערוכה של הצלם האיטלקי אליס לוצ'ינצ'לי הפועל בהולנד. שניהם חונכים את פתיחתה של Gloss Gallery, גלריה החדשה המציגה גם מותגי תכשיטים. ״Ferlin Yoswara & Saaraanl" של פרלין יוסוורה מהולנד שיצירותיה נאספו על ידי אספנים בינלאומיים, משפחת המלוכה ההולנדית, מנהיגי העולם והמוזיאונים וליה אלנתן (״אלתן עיצוב תכשיטים״) מישראל.

 

Photography: Alice Lucchinelli -1
Photography: Alice Lucchinelli
Photography: Alice Lucchinelli -2
Photography: Alice Lucchinelli

 

פתיחה חגיגית: יום חמישי, 13.12.2018 בשעה 20:00
אוצרת: טטיאנה שיפמן


פייסבוק הגלריה: https://www.facebook.com/gallery.gloss/
אתר הגלריה: Gloss

ניר סלקמן פייסבוק עסקי: https://www.facebook.com/nir.slakman
האתר של ניר סלקמן: https://www.nirslakman.com/
האינסטגרם של ניר סלקמן: nirslakman

 

גלריה גלוס
כתובת: רח' לבונטין 14 תל אביב
שעות ביקור בגלריה:
ראשון עד שלישי: 12:00-19:00
רביעי וחמישי: 13:00-20:00
שישי 10:00-15:00
נעילה: 25.1.2019

 

Efifo – מגזין האופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
מייל: efifo@efifo.co.il
אינסטגרם: efifomagazine
קבוצת האופנה שלנו פתוחה לכולם: https://www.facebook.com/groups/efifo/

 

פורסם בקטגוריה צלמי אופנה
תגובות פייסבוק