50 נשים באמבטיה

הפנים שאיננו מכירים-2
|

"הפנים שאיננו מכירים". תערוכת צילום של שי גבריאלי החושף 50 נשים במקום הכי פרטי שלהן. האמבטיה.
הרווחים מהתערוכה ייתרמו למחלקה האונקולוגית בבית החולים לילדים, 'דנה-דואק', במרכז הרפואי, תל אביב

 

"הפנים שאיננו מכירים". תערוכת צילום של שי גבריאלי-1
חזק בטבעונות. ננה שרייר. צילום: שי גבריאלי

 

שי גבריאלי, ששמו נקשר בפרויקטים צילומיים לחברות מסחריות מהמובילות בישראל, משיק בחודש הבא תערוכת צילום ייחודית שתוצג למשך שבועיים במתחם התחנה בתל אביב: "הפנים שאיננו מכירים". פרויקט צילומי, בו לקחו חלק 50 נשים המצולמות באמבטיה מלאה במים. גבריאלי שהיה בעברו מנהל מועדון, מספר כי הרעיון לתערוכה התגבש אצלו במהלך ביקור שערך בשנת 2008 במוזיאון 'גוגנהיים', בניו יורק. "אתה מטפס בצורה סיבובית, נחשף לחללים שונים, צופה ביצירות מופת חסרות מחיר. מנסרת זכוכית במרכז המבנה מטיחה על ראשך אלומת אור שמש משך כל שעות היממה, ויוצרת מעין משקל מטאפורי של בורג אדיר ממדים על כתפיך. כל המדריכות ב'גוגנהיים' היו נשים. החיבור של הליווי וההסבר הנשי, גיבש אצלי את ההחלטה להתמקד בנשים משפיעות".

 

"הפנים שאיננו מכירים". תערוכת צילום של שי גבריאלי-9
תמיד באופנה. גלית לוי. צילום: שי גבריאלי

 

 

גבריאלי בחר 50 נשים מגילאים שונים, ביניהן: גלית לוי, אביטל דיקר, ננה שרייר, שחף סגל, אורה לפידות, גלית בן שמחון, שלי רוקח, מיכל קאופמן, יעל מרגלית, אתי מרק, ציפי רומנו, אילנה שירזי ואחרות. נשים קרייריסטיות, מצליחות, אמביציוזיות ואסרטיביות שהצטלמו באמבטיה. לרוב המצולמות נושא משותף: לכולן השפעה ישירה, כזו או אחרת, על חיי התרבות בארץ. התערוכה מספרת את סיפור חייהן של הנשים המצולמות דרך 200 תמונות אינטימיות של נשים באמבטיה מלאה מים. גבריאלי יצר לכל מצולמת ארבע זוויות שונות המשקפות את חייהן.

 

"הפנים שאיננו מכירים". תערוכת צילום של שי גבריאלי-1
יחצנית על חלל. שחף סגל. צילום: שי גבריאלי

 

50 התמונות המרכזיות מודפסות על גבי קנבס ויוצגו בחללים שונים של מתחם התחנה. יתר הצילומים יופיעו בקטלוג המלא המלווה את התערוכה. גבריאלי מתאר את תהליך העבודה כ-3 מטאפורות המשותפות לו ולמצולמות.
הראשונה: הצורך להתנקות לאחר יום עבודה המכיל עשן של הופעות ומסיבות והמעבר לניקיון של החיים הפרטיים והלא מוכרים לקהל. הצגת הדואליות שבין חיי העבודה והבית.
השנייה: האמבטיה, אולי המקום הכי אינטימי, בו מוצאת האשה את השקט הנפשי. חשיפה של הפרטיו, האישי, אל מול המרחב הציבורי.
השלישית: האמבטיה לדברי גבריאלי, משמשת כמטאפורה לנקיון הנפשי במעבר מחליפה אחת לאחרת, בניסיון למצות את החיים עד תום. חיים העלולים להיקטע עקב החולי במחלת הסרטן.

 

"הפנים שאיננו מכירים". תערוכת צילום של שי גבריאלי-4
למחזר. מיכל קאופמן. צילום: שי גבריאלי

 

שי גבריאלי: "תקופת חיים אחת אינה יכולה להכיל את מגוון הזהויות של כל אשה ואשה. כל הנשים חיות חיים כפולים במובן הפילוסופי. הן לא מסתירות אף צד מאף אחד ואחת, אבל הן כן מביאות צדדים אחרים של חייהן לידי ביטו. בבית, בעבודה, בלילה, ביום, לבד ובחברה וכן הלאה.

 

"הפנים שאיננו מכירים". תערוכת צילום של שי גבריאלי-1
הגלויה שלה. שלי רוקח. צילום: שי גבריאלי

 

גבריאלי: "תערוכה זו מבטאת את הקושי, לחוות את השפע העמוק והרב שהחיים מציעים. ביריעת הזמן, שלפעמים מאוד קצרה, איננו מצליחים לחיות את החיים שבשאיפותינו ובחלומותינו. מחלת הסרטן משתלבת בדרמה הזו בה סופם של החיים גודע את רצף חיינו מחד ומאידך מחדד את משמעותם ואת חשיבות החיים האמיתיים שאנו בוחרים לחיות. בשל מאפיין זה ובגלל שהפך הדבר למכנה משותף לכל אדם היום בעולמנו, נעשתה הבחירה לתרום את רווחי התערוכה לטובת המלחמה בסרטן. הסרטן מחדד את הרעיון שחיים פעם אחת. כולן רוצות למצות את החיים וההזדמנויות עד תום. כולן רוצות לחיות". 

 

"הפנים שאיננו מכירים" – שי גבריאלי
מתחם התחנה, תל אביב
מחיר כניסה: 10 שקלים וולנטרים- תרומה למחלקה המטו-אונקולוגית בבית החולים דנה-דואק במרכז הרפואי בתל אביב.
פתיחה: 2.12.14
נעילה: 15.12.14
שעות פתיחה: 10:00-24:00
סטיילינג, עיצוב שיער, איפור: איב לוזי, קרן נפתלי, אביבית מוגרבי, יוליה טייטס
התערוכה בחסות: שברולט, חרש, ג'קוב דלפון ואוטק. אמבטיות: ג'קוב דלפון

 

 

מגזין אופנה של ישראל
מייסד ועורך אחראי: אפי אליסי
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
מייל: efifo@efifo.co.il
אינסטגרם: fashionisraelmagazine
קבוצת האופנה והביוטי שלנו פתוחה לכולם: מגזין אופנה של ישראל

 

 

פורסם בקטגוריה צילום
תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי