54 פנים לתורה

54 פנים לתורה-2
|

54 פנים לתורה – תערוכת "נשות הספר": 54 פרשות השבוע מקבלות פרשנות ייחודית על ידי 54 אמניות בינלאומיות. התוצאה היא פסיפס נדיר של פרשנויות ושפות אמנותיות המוצגות על קלף. התערוכה מתקיימת במסגרת הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית

אוצרות: שושנה גוגנהיים, יהודית מרגוליס וד"ר רונית שטיינברג
24.9-5.11 במתחם התחנה הראשונה בירושלים, כניסה חופשית.
ערב חגיגי לרגל פתיחת התערוכה, יתקיים ב-29.9 בשעה 20:00

54 פנים לתורה-1
Ilene Wenn Lederer – Noah (נח- אילין וון לדרר)

תערוכת "נשות הספר" המציגה פרשנות ייחודית ל-54 פרשות השבוע, תתקיים במתחם התחנה הראשונה בירושלים בתאריכים 24.9-5.11. בתערוכה משתתפות 54 אמניות בינלאומיות שעבודתן מבטאת את הפרשנות שלהן לפרשות השבוע. כל העבודות נעשו על גבי קלף וכל אחת מהן מתייחסת לפרשה אחרת. התוצאה היא פסיפס נדיר של פרשנויות ושפות אמנותיות המרכיבות יחדיו תורה ויזואלית אחת. את התערוכה אוצרות יהודית מרגוליס, ד"ר רונית שטיינברג ושושנה גוגנהיים שגם יזמה את התערוכה לפני למעלה מ-10 שנים.

54 פנים לתורה
Mira Zelchower-Alexsiun – D’varim (דברים- מירה זלכוור אלקסיון)

האמניות המשתתפות בתערוכה מגיעות מרקע מגוון מבחינת מוצא (גרמניה, אוסטרליה, פולין, אנגליה, ישראל, ועוד) ועם זיקה שונה לדת: מחרדיות ועד לחילוניות, מה שתורם לדיאלוג החדש ולפרשנויות האישיות והחדשות המשתקפות בתערוכה. המגוון האתני, התרבותי, והאמנותי שלהן בא לידי ביטוי ביצירות המוצגות בתערוכה. גם החומרים מהם עשויות העבודות מבטאים שונות, כמו: חיתוך עץ, הדפס, ציור ועוד.

54 פנים לתורה-4
Janet Shafner – Hukkat (חוקת- ג'נט שפנר ז"ל)

את "נשות הספר" יזמה גוגנהיים, שהיא אמנית בעצמה וסופרת סת"ם, כשהחלה לכתוב את ספר התורה הראשון שלה. באותה עת עלו בראשה שאלות ביחס לתגובה של נשים לטקסטים מקראיים ולאופן שבו הן מפרשות אותם. היא אומרת: "לפני 10 שנים התחלתי לפנות לאמניות מכל העולם והזמנתי אותן ליצור עבודה על קלף, עם פרשנות שלהן לאחת מפרשות השבוע לפי בחירתן". עוד מוספיה גוגנהיים "היה לי חשוב לפנות לאמניות הנמצאות על הקשת הרחבה של הדת היהודית, בין אם חילוניות, דתיות או חרדיות, כמו גם לאמניות ממדינות שונות, שהתורה היא המחברת בין כולן. המטרה הייתה ליצור דיאלוג חדש לתורה, ופרשנות חדשה, אישית ונשית".

54 פנים לתורה-5
Judith Margolis – Shemot (שמות- יהודית מרגוליס)

ב-29.9 יתקיים ערב פתיחה חגיגי לתערוכה, בו תישא דברים שושנה גוגנהיים ולאחריה ידברו רם עוזרי, מנהל מייסד הביאנלה של ירושלים, ומשתתפים נוספים. הזמרת אביבה צ'רניק תכבד את הערב במופע מוסיקלי. בנוסף, במהלך חודש אוקטובר יתקיימו הרצאות אורח של אמניות המציגות בתערוכה.

התערוכה "נשות הספר", מתקיימת במסגרת הביאנלה של ירושלים לאמנות יהודית עכשווית, המתקיימת השנה בפעם השנייה. במסגרת הביאנלה יוצגו 13 תערוכות, ב-10 מתחמים שונים, עם כ-200 אמנים משתתפים ותכנית אירועים מרגשת, והכל תחת מסגרת העל של אמנות יהודית עכשווית. הביאנלה של ירושלים היא במה לאמנים מקצועיים, היוצרים היום ומתייחסים בעבודתם בצורה כזו או אחרת לעולם התוכן היהודי. החזון של הביאנלה הוא לייצר את התנאים לאמנים אלו להציג את עבודותיהם בירושלים, ובכך לאפשר להם להיות מעורבים בשיח של העולם היהודי ובעיצובו.

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק