רונית זיו

שלוש אחיות – מגע, ניתוק.-2
|

בכורה ליצירה חדשה של הרקדנית והכוראוגרפית רונית זיו: "שלוש אחיות – מגע, ניתוק". שלושה ימי מחול, סוף שבוע אחד בו תועלה יצירה חדשה בבכורה, הרצאות וסדנא.

שלוש אחיות – מגע, ניתוק.-7
שלוש אחיות – מגע, ניתוק. צילום: גדי דגון

"שלוש אחיות" – הסיפור הקצר של ש"י עגנון – היווה נקודת מוצא, חומר גלם לדיאלוג בין תנועה ומילה . הסיפור מאפשר לנו להשתובב, ללכת לאיבוד בין שפה אומנותית של תנועה לבין שפה מילולית, ובעיקר לנוע בין חיות לאחיות. הדימויים,  המוסיקליות ,והגופניות שנוכחת בכל מילה ומילה ובכל תנועה והברה היוו את המכנה המשותף בין הריקוד והטקסט. שלושת הדמויות על הבמה הן שתי רקדניות צעירות ורקדן. הם אינם שלוש הנשים התשושות "שהיו תופרות כלי לבן לאחרים", אלא רקדנים שמנסים להיכנס לסיפור באמצעות גופם ועולם הדמיון. תוך כדי נחשפים מערכות יחסים בין השלושה, ניתוק ומגע, גבולות ותלות.

שלוש אחיות – מגע, ניתוק.-1
שלוש אחיות – מגע, ניתוק. צילום: גדי דגון

חשוב היה לי לשלב רקדן בהפקה, כדי מראש לקום ולהגיד זהו מחול בעקבות שלוש אחיות, אנחנו מרסקים את המילים לתנועה ולמשחקים בינינו,  אך זה ניסיון לשאוב קצת רוממות נפש מעולמו הדחוס והאירוני של עגנון. זה היה תהליך מרתק ועקבי. כל חזרה בחרנו שורה אחת מהסיפור דיברנו ורקדנו אותה. כל שורה נרקדה בסטודיו ונהנינו למצוא מגוון של ג'סטות והבעות לאותה המילה שוב ושוב. הסיפור עגום ומכוער יש כאן גביר עשיר ושלוש תופרות שאת שכרן לא יראו. והסיפור הוא חומר הגלם ליצירה וממנו אנחנו ממשיכים.

שלוש אחיות – מגע, ניתוק.-3
שלוש אחיות – מגע, ניתוק. צילום: גדי דגון

כוריאוגרפיה: רונית זיו, רקדנים יוצרים: אביב הורוביץ, גלעד ירושלמי, ירדן עוז. תלבושות: ורוניקה שור. תאורה: יאיר ורדי. מוסיקה: (Piano Sonata no. 23 in F minor op. 57 Appassionata")  עיצוב פס קול: ג'וני טל.
רונית זיו רקדנית וכוריאוגרפית. הוזמנה לתפקיד מנהלת אומנותית שותפה בהרמת מסך במשך ארבע שנים 2010-2013  זוכת פרס כוריאוגרף צעיר לשנים 2002-2005  זוכת גוונים במחול 1999 ומקום ראשון בתחרות לכוריאוגרפיה ע"ש חסיה לוי אגרון של האקדמיה בי-ם. יצירותיה הוזמנו והועלו באנסמבל בת-שבע, בלהקת גלילי דאנס בהולנד, בלהקת קומפניה אינסטבל בפורטוגל ובמרכז למחול באנז'ה, צרפת, רונית הוזמנה להופיע ביצירתה עטורת הפרסים רוז לא מחכה, בפסטיבל פינה באוש 2004, לאחר תקופת רזידנסי במרכז לכוריאוגרפים באסן. מעבירה סדנאות למחול ותיאטרון בארץ ובחו"ל, באסנו דל גראפה, איטליה, קייב, אוקראינה, מוסקבה ועוד. בשנת 2008 השתתפה ככוריאוגרפית אורחת באוניברסיטת UCLA. יצירותיה: 'עם כתוביות', 'גאות', 'רוז לא מחכה', 'אישה א' אישה ב', בוץ, 'לפרק ת'צורה' ועוד. רונית מרבה ליצור לתיאטרון וניהלה בשיתופי פעולה בארץ ובחו"ל עם יוצרים מתחומי התיאטרון והמחול. מנחה בלימודי תואר שני באקדמיה למחול ולמוסיקה. בוגרת מגמת תיאטרון בתלמה-ילין ולימודי תואר שני מ.א. באוניברסיטת תל-אביב.
את שלושת ימי ההופעות ילווה: סרט וידאו ערוך של יצירותיה של זיו  החל משנת 1999. ושיחות רקע לצופים במחול, במהלכן  קריאה משותפת של הטקסט

שלוש אחיות – מגע, ניתוק.-6
שלוש אחיות – מגע, ניתוק. צילום: גדי דגון

שיחה לפני המופע בכניסה לאולם: 
לא מספריים ולא מחט – קריאה בציבור. שיחה על הסיפור בהנחיית עידו פלד.
ביום שישי תתקיים סדנא: ללכת עד הסוף – מיועדת ליוצרים ולרקדנים בנושא תהליכי יצירה.הסדנא בהנחייתה של רונית זיו.
 www.ronitziv.com
29-31/10 חמישי-שישי-שבת מחסן 2, נמל יפו לכרטיסים : 03-9021563

29/10 – חמישי- 21:00 לא מספריים ולא מחט- קריאה בציבור- בבר
"שלוש אחיות – מגע, ניתוק". בכורה על הבמה
"אבן שפה" – מחול לשלוש רקדניות.

30/10 – סדנא 14-16:30 – ללכת עד הסוף – סדנא בעקבות ההליכה במחול בן זמננו
21:00 – לא מספריים ולא מחט- קריאה בציבור- בבר
21:30 – "שלוש אחיות –מגע, ניתוק". בכורה על הבמה
אבן שפה 
31/10 – שיחה והרצאה לפני המופע
בכורה "שלוש אחיות– מגע, ניתוק".
אבן שפה

קופת כרטיסים : 03-9021563   מחיר כרטיס לסדנא והופעה – 80 שקל
מחיר כרטיס- להרצאה והופעה – 60 שקל

פורסם בקטגוריות אופנה, כתבות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק