Freaks like me". Omri Koresh‏"

בתמונה: פורטרט עצמי. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏" - 1
|

עומרי קורש (Omri Koresh), אמן ויוצר סנסציוני, בתערוכה חדשה (Freaks like me) ומרתקת על זהות, מגדר ואשליה. יהיו שם אורית פוקס, נונה שלאנט, אולגה לדינוב ואחרים. אז מי הפריק שלכם?

 

בתמונה: פורטרט עצמי. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"
פורטרט עצמי. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"

מאת אפי אליסי

האמן עומרי קורש, מציג תערוכה בה הוא בוחן מחדש זהויות ומגדר. עומרי קורש בחר פרסונות רב-גוניות עם דגש על דימויי גוף שונים ונתן אינטרפרטציה משלו על אורית פוקס, מלכת הדראג נונה שלאנט, אולגה לדינוב, הבאדי בילדרית זוכת הפרסים ואלופת אירופה. טופז ארבל ואלינה קירייב, דוגמניות המוכרות ברשת. התערוכה מבקשת לשאול מי הוא ה-"פריק" בשנת 2017?

 

בתמונה: התאומים מעוז. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"
התאומים מעוז. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"

 

עומרי קורש

עומרי קורש, 31, כפר סבא. מתמחה בציור, פיסול, צילום ומשלב מדיה דיגיטלית. קורש בעל תואר ראשון באמנות משנקר, בעל מנעד עשיר ביצירה ובשימוש ושילוב המדיות.

 

בתמונה: אולגה לדינוב. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"
אולגה לדינוב. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"

 

עומרי קורש: ״בשנה שעברה החלטתי ליצור פרויקט צילום במדיה מעורבת המדבר על דימוי הגוף ועל הגדרת המגדר – בדרך האישית בה אני רואה אותה. ראיתי צורך לפתח את נקודת המבט המגדרית בפרויקט הזה מכיוון שאני יושב איפשהו בין נשיות לגבריות, ועניין אותי להתמקד בנקודה זו. לשם כך גייסתי מגוון אנשים שהופעתם שונה ומעניינת, כשהמקום שלי גם כאמן וגם כאדם הוא לנסות לחוות את המיניות ואת הקליפה שהיא למעשה הגוף בצורה טוטאלית ולנסות לתרגמה מחדש אל הצופה כמחווה של דמויות בעלות אסתטיקה דומה וקלישאתית. הסיבה שבגינה קראתי לסדרה "Freaks like me" היא כי אני מרגיש כמו כולם, אני שונה אם זה בא לידי ביטוי באמצעות המיניות שלי או התפיסה השונה שלי את העולם. לעיתים, זה לא מרגיש כשורה כשאדם מעז לא להיות כמו כולם, ההחלטה הזו מאוד מתריסה אל מול העולם סביב, וזה הקסם שאני רציתי להעביר באמצעות סדרה זו – האש המגדירה את האינדיבידואל״.

 

בתמונה: אורית פוקס. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"
אורית פוקס. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"

 

המסר: ״הצורך העז הזה להיות אינדיבידואל הפך להיות מעין טאבו בחברה שלנו. אם אתה שונה אז אוטומטית אתה "פריק", שולי – זה מה שיצרתי, דמויות שוליות, לעוסות ולמרות זאת חזקות.

 

בתמונה: נונה שלאנט. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"
נונה שלאנט. עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"

 

מונולוג – עומרי קורש: ״שמי עומרי קורש-טלר, אני אמן שכל החיים שלו צייר, ועבד, כל מה שרציתי בכל החיים שלי הוא פשוט לצייר ולעשות שטויות ולהנות מהעשייה שלי ואיך שהוא להרוויח את זה כלכלית. הכיוון שלי בחיים זה להצליח לשנות את התפיסה של מה היא אומנות, להכתיב מחדש את הנוסח וליצור לעצמי מפעל כמו אנדי וורהול.
מי שעוקב אחריי דרך הבלוג שלי omrikoresh.com/blog יודע שאת הדרך של העבודה שלי היא פשוט לא לוותר, זה לעבוד עם אנשים, זה להנות מהעשייה ובמיוחד זה לדעת מה אתה עושה, ואם לא אז לזייף את זה. אני מאוד-מאוד מתרגש בנוגע לתערוכה הזו למרות שהיא לא תערוכת הסולו הראשונה שלי, אבל היא כן במדיום הזה״.

 

https://youtu.be/KO-N2nhOCOo

עומרי קורש (Freaks like me". (Omri Koresh‏"

ערב פתיחת התערוכה: 13/07/2017 19:30
התערוכה תמשך 10 ימים, עד ה-23/07/2017.
ימי פעילות הגלריה: ב-ה, 12:00-16:00.
שישי ושבת 11:00-14:00. המקום סגור בימי א.
כתובת: גלריית אורלי דביר, נמל יפו 32.

עוד על התערוכה בלינק: http://omrikoresh.com/freak

יצירות נוספות של האמן המדובר עומרי קורש: http://omrikoresh.com/

בשנה שעברה החלטתי ליצור פרויקט צילום במדיה מעורבת המדבר על דימוי הגוף ועל הגדרת המגדר – בדרך האישית בה אני רואה אותה. ראיתי צורך לפתח את נקודת המבט המגדרית בפרויקט הזה מכיוון שאני יושב איפשהו בין נשיות לגבריות, ועניין אותי להתמקד בנקודה זו. לשם כך גייסתי מגוון אנשים שהופעתם שונה ומעניינת, כשהמקום שלי גם כאמן וגם כאדם הוא לנסות לחוות את המיניות

 

האמן עומרי קורש מסביר על עולמו ועל האמנות שלו:

יצירות קודמות של האמן הסנסציוני עומרי קורש – Omri Koresh‏

בתמונה: bimbo. פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏)
bimbo. פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏)
בתמונה: Ghoria. עומרי קורש (Omri Koresh‏)
Ghoria. עומרי קורש (Omri Koresh‏)
בתמונה: פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏) - 2
פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏)

 

״בשנת 2015 הייתה לי תערוכת סולו Dollhouse בגלריית חנקין שהייתה מלאה בפסלים. הציורים שלי נמכרו לשני אספנים מארה"ב מתערוכת הגמר שלי בשנקר, הייתה לי הצלחה יחסית גם במדיה החברתית. אני שמח ועדיין קצת מופתע שאנשים מחבבים אותי! אני מקווה שתהנו מהתערוכה החדשה הזו ותזכרו אותה לנצח ואם לא תבואו זה פספוס מטורף שלכם לחלוטין. אתם תחלמו על זה בלילה״.

 

בתמונה: יצירה (250x150s) של עומרי קורש (Omri Koresh‏)
יצירה (250x150s) של עומרי קורש (Omri Koresh‏)
בתמונה: פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏) -3
פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏)
בתמונה: The Death Of Snow White. יצירה של עומרי קורש (Omri Koresh‏)
The Death Of Snow White. יצירה של עומרי קורש (Omri Koresh‏)
בתמונה: פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏)
פורטרט עצמי. עומרי קורש (Omri Koresh‏)

 

״למזלי יש לי אנשים מדהימים בחיים שלי שאני יכול להסתמך עליהם וגם עכשיו שגלרית אורלי דביר מגבה אותי בתערוכה הזו ונותנת לי גב חזק להשען עליו, יש לי את האפשרות ליצור את החזון שלי בצורה מלאה. כשדיברתי עם אורלי דביר והסברתי לה מה אני רוצה לבנות ואיך הייתי רוצה שדברים יוצגו, היא פשוט נתנה לי אור ירוק״.

 

 

פורסם בקטגוריה צילום
תגובות פייסבוק