GIORDANO DANCE CHICAGO

GIORDANO DANCE CHICAGO-1
|

לראשונה בישראל: להקת המחול ג'יורדנו שיקגו במסגרת מחול במשכן. ארבעה מופעים החל מ-18 בנובמבר

להקת המחול "ג'יורדנו שיקגו", תגיע לראשונה לישראל במסגרת סיבוב ההופעות לציון חגיגות  ה-50  להקמתה ותעלה את "חמישים שנים אגדתיות" המחבר בין  ששה כוריאוגרפים מובילים: רוני כורש, אוטום אקמן, דל דומינגז ולורה פלורס, ריי מרסר וג'ון להרר, המביאים את סיפורו של מחול הג'אז שהחל בשיקגו ומשם כבש את העולם.
הלהקה תעלה ארבע הופעות בתאריכים 18-21 בנובמבר במסגרת סדרת מחול במשכן בתל אביב.

להקת המחול ג'יורדנו שיקגו הוקמה בשנת 1963 על ידי חלוץ מחול הג'אז גאס ג'יורדנו, רקדן, כוריאוגרף, ומייסד בית הספר למחול הג'אז. ג'יורדנו היא להקת הג'אז המקורית של אמריקה, הידועה בעוצמתה, באתלטיות ובלהט שלה ובכל פעם מחדש סוחפת את הקהל אחר הרפרטואר הייחודי לה.

הלהקה מציגה רפרטואר עשיר ומופיעה בכל רחבי ארצות הברית, דרום אמריקה, אירופה והייתה ללהקת הג'אז הראשונה שהופיעה בברה"מ. סיבוב זה נולד לאחר הופעה זכורה במיוחד, שניתנה בפני רקדני ומנהלי בלט הבולשוי,  שהתרשמו מאוד ויזמו את הביקור ההיסטורי.

המנהלת האמנותית נאן ג'יורדנו חונכה ואומנה על ידי אביה והמנטור שלה, גאס ג'יורדנו  ומאז שנת 1993 היא עומדת בראש הלהקה. תוך שהיא מטפחת זהות ייחודית המבדילה אותה  מלהקות עכשוויות אחרות. בכך ממלאת נאן ג'יורדנו אחר צוואתו של אביה: להציג בכל מקום בעולם את מחול הג'אז וליצור ולהציג כוריאוגרפית  חדשניות.

גאס ג'יורדנו היה רקדן, כוריאוגרף, ומורה גדול. הוא הקים את הלהקה לפני כחמישים שנה, והמציא שיטת לימוד מיוחדת אותה העביר לאלפי רקדנים בכל רחבי העולם גם בלהקות מחול קלאסיות כגון תיאטרון המחול האמריקאי. בנוסף לעבודתו בלהקה הקים בית ספר מצליח הפועל עד  היום במקביל ללהקה. יצר כוריאוגרפיות לתיאטרון, לקולנוע ועשרות תוכניות טלוויזיה. מר ג'יורדנו זכה בשלל פרסים במהלך הקריירה המפוארת שלו .

בנוסף להופעות בכל העולם וברחבי ארצות הברית מקיימת הלהקה פעילות קהילתית חינוכית המשלבת בין מחול ותוכנית לחיים בריאים. הלהקה מופיעה ועובדת עם ילדים ונערים בשכונות נחשלות של שיקאגו. היא מגייסת כספים כדי לאפשר לאלפי בני שיקאגו בגילאים שונים לחוות את מופעי הלהקה.

GIORDANO DANCE CHICAGO-2
photo by by Gorman Cook

תוכנית הערב

יציאה4 EXit4 – כוריאוגרפיה מאת רוני כורש-2013
בהשתתפות כל רקדני הלהקה , מוסיקה די .גיי נאדאר, גרג סמית, ג'ונתן לי באולס, טריו ג'ובראן.
מסע מלא תשוקה עם עוצמה פנימית אדירה הפורץ את גבולות הרגש של הרקדנים ויתכן מאד גם של הקהל.
רוני כורש, יליד ישראל, בוגר להקת "בת שבע", להקת הג`אז של שמעון בראון, ואלווין איילי בניו יורק, מלמד מאז 1987 בבית הספר לאמנויות בפילדלפיה ועומד בראש להקת המחול כורש. ידוע בעבודותיו כמי שיוצא מהמסגרות הברורות של מחול קלאסי והמודרני ומשתמש בשילוב של טכניקות שונות בעבודותיו.

Commonthread (חוט מקשר)
כוריאוגרפיה : אוטום אקמן-2009
מוסיקה מקורית מאת דן מיירס וג'ון אובניק.
עבודה לרקדניות הלהקה.
יצירה המתכתבת עם תאור הנוף הלירי שיוצרת המוסיקה, תערוכת של מוסיקת פולקלור מהרי האפלאצ'ים בשילוב מוזיקה מן המזרח.  הכינור החשמלי הנשמע בכל פרק הוא החוט המקשר- כשמה של העבודה בין כל התנועות כולן.
אוטום אקמן היא עוזרת למנהלת האמנותית וכוריאוגרפית בית של הלהקה. היא הוכשרה כרקדנית קלאסית, ובשנת 2000 הצטרפה ללהקת המחול ג'יורדנו. כמו כן רקדה בלהקות נוספות בארצות הברית. היא יצרה כמה עבודת ללהקת האם של גיורדנו, ללהקת הבת וללהקות נוספות.
בשנת 2009 נבחרה על ידי מגזין המחול של שיקאגו לקול החדש במחול, ובשנת 2010 הכריז עליה העיתון החשוב שיקאגו טריביון, "כוריאוגרפית בולטת".
אוטום מקדישה חלק ניכר מזמנה להדרכה בסגנונות שונים של מחול, מבלט קלאסי ועד ג'אז.

Sabroso
כוריאוגרפיה דל דומינגז ולאורה פלורס-2011
מוזיקה: מונגוויטו סנטה-מריה, טיטו רודריגז, טיטו פואנטה, אדי פלמיירי ומאצ'יטו.
יצירה מלאת חיים בטעם לטיני וברוח אולמות ריקודי הסלון. יצירה בה זוהרת כל הלהקה בחמישה ריקודים המשלבים בין ממבו, רומבה, צ'ה צ'ה צ'ה, בולרו וסווינג לטיני.
דל דומינגז ולאורה פלורס הם צמד רקדנים, כוריאוגרפים ומורים משיקאגו שפועלים כדי לבסס ולשפר את המחול הלטיני ביחד עם תלמידיהם וחברי הלהקה שהקימו.
היצירה הוזמנה בשנת 2011 על ידי בלט גי'ורדנו והוקלטה לטלוויזיה לסרט הדוקומנטרי Dance for life

את חולצתי האחרונה אתן-כוריאוגרפיה מאת ריי מרסר 2015
מוסיקה: מקס ריכטר (אורגנום), אולפור ארנולדס (אנדלאוס) ובונגי דומא
ריי מרסר הוא רקדן וכוריאוגרף ותיק. עבד עם זמרים גדולים כמו ארית'ה פרנקלין ורוד סטיוארט. בימים אלו מופיע  בברודווי במחזמר מלך האריות. יצירתו את חולצתי האחרונה אתן, מדגישה את האנרגיה המהוללת והדחף שהוא לב ליבה של הלהקה.

כמו מאה גברים – כוריאוגרפיה ג'ון להרר-2002
מוסיקה: ג'וני פריגו
מערב הבכורה בשנת 2002 ממשיכה היצירה הזו לסחוף את הקהל עם חמישה רקדנים גברים יפי תואר, למוסיקה של מוסיקאי הג'אז האגדי ג'וני פריגו. יצירה מסוגננת ואתלטית  המבליטה את יכולותיהם של גברי הלהקה.
ג'ון להרר החל לרקוד בגיל 19. בעקבות רומן עם רקדנית הוא לקח שיעור במחול מודרני באוניברסיטה וזכה לציון גבוה במיוחד, כך גילה את ייעודו בחיים. הוא הוזמן לרקוד בלהקת המחול של אוניברסיטת באפלו ולאחר שנתיים קיבל מלגה ללימודים בפסטיבל המחול Jacob's Pillow. הוא רקד בכמה להקות וגם במופעים בסגנון לאס וגס. עשה אודישן ללהקת גיורדנו ורקד בה שלוש שנים. בשנת 2000 קודם למנהל חזרות ושנתיים אחר כך למנהל שותף. הרר יצר שבע עבודות ללהקה שזכו לביקורות נלהבות. בנוסף יצר עבודות ללהקות בארצות הברית, בדרום אמריקה ובאירופה

זה מרגיש טוב ומתוק  –  כוריאוגרפיה מאת ריי ליפר-2014
ריי ליפר, כוריאוגרף הבית של X פקטור אנגליה ותכנית הפריים טיים "רוקדים עם כוכבים אמריקה",  יעלה את יצירתו זה מרגיש טוב ומתוק (Feelin' Good Sweet) למוסיקה בביצוע הזמרים  מייקל בובלה, ארית'ה פרנקלין ומייקל ברנן. זוהי עבודה קצבית ועליזה, לחמש רקדניות ולחמישה רקדנים, שלוכדת את הקסם וכוח הפיתוי של המחול המושפע ממופעי ברודווי המסורתיים.

GIORDANO DANCE CHICAGO-3
photo by by Gorman Cook

הלהקה תופיע בבית האופרה בתל אביב במסגרת סדרת מחול במשכן:
יום רביעי 18.11 שעה 20:00 
יום חמישי 19.11 שעה 20:00 
יום שישי 20.11 שעה 13:00 
מוצאי שבת 21.11 שעה 21:00

הזמנת כרטיסים באתר http://tickets.israel-opera.co.il/

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק