המהנדס בא. מעצב האופנה חוסיין שאלאיין יגיע לישראל

חוסיין שאלאיין. צילום: לורה לכמן, מוזיאון ישראל33
|

מעצב האופנה המוביל חוסיין שאלאיין יבקר לראשונה בישראל. הוא ישתתף בשני אירועים הפתוחים לקהל הרחב במוזיאון ישראל – לרגל נעילת תערוכת האופנה שהציג במוזיאון ומשכה אליה כ-200 אלף מבקרים ועורוה עניין רב. כמו כן יבקר במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל

 

חוסיין שאלאיין. HC credit Cem Talu
חוסיין שאלאיין. HC credit: Cem Talu

 

מאת: אפי אליסיעורך ראשי

חוסיין שאלאיין, מעצב האופנה המוביל, יגיע בפעם הראשונה לישראל ביום חמישי ה-28.3.19, בהזמנת המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ומוזיאון ישראל, ירושלים. חוסיין שאלאיין הוא ממעצבי האופנה המרתקים והידועים בעולם. ״המהנדס״ כך מכנים אותו בתעשיית האופנה העולמית הודות לטכנולוגיה החדשנית בעבודותיו ששזורים בה אווירודינמיקה וארכיטקטורה.
חוסיין שאלאיין יצר בעשרים השנים האחרונות  אוסף מכובד למדי. מגוון רחב של קולקציות, תוצר של רעיונות מורכבים, אג׳נדות, ביקורת פוליטית וחברתית העוסקת בהגירה וזהות לאומית תוך שימוש באזכורים של הביוגרפיה המשפחתית הפרטית, בתוכם ביקורת על מעמד האישה בחברה המוסלמית (עם רמות שונות של חשיפת גוף מתחת לרעלה) ועיצובים כמו שולחנות לבישים, בגדים נמסים במים, שמלה שכללה מסך וידאו לביש, שהורכב מ-15,600 מנורות לד צבעוניות שהותקנו מתחת לאריג לבן וחצי-שקוף.

חוסיין שאלאייןֿ, Hussein Chalayan, Table skirt from after words, autumn-winter 2000- Photo credit Chris Moore @catwalking
Hussein Chalayan. Table skirt from after words, autumn-winter 2000- Photo credit Chris Moore @catwalking

 

הביקור של מעצב אופנה חוסיין שאלאיין בארץ מתקיים במסגרת ״דיגיטל קראפט״, קורס משותף למוזיאון ישראל, למחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל ולחברת סטרטסיס, במהלכו קיימו הסטודנטים מפגשים בגלריות השונות במוזיאון ועסקו בשאלה כיצד לוקחים מקור השראה מסורתי ומעניקים לו פרשנות מחודשת המשתמשת בטכניקת הדפסת תלת-מימד, בשילוב קראפט מסורתי.
חוסיין שאלאיין יקח חלק באירוע מיוחד במוזיאון ישראל (פתוח לקהל הרחב וללא תשלום) ובו ישוחח עם מנכ”ל מוזיאון ישראל, פרופ’ עידו ברונו. האירוע יתקיים לרגל נעילת תערוכת האופנה של חוסיין שאלאיין במוזיאון ישראל, תערוכה שמשכה אליה כ-200 אלף מבקרים ועוררה עניין רב בארץ ובעולם. בנוסף יבקר חוסיין שאלאיין בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים, לשיחה עם שחר אטואן במפגש פתוח לקהל הרחב ללא תשלום.

חוסיין שאלאיין. צילום: לורה לכמן, מוזיאון ישראל
חוסיין שאלאיין. צילום: לורה לכמן, מוזיאון ישראל

 

פרופ’ עידו ברונו, מנכ”ל מוזיאון ישראל: ״אנו נרגשים ושמחים לארח, לראשונה בישראל, את מעצב האופנה החשוב חוסיין שאלאיין. תערוכת האופנה פרצה את הדרך להרחיב את השיח על עיצוב אופנה בישראל והאירוע בהשתתפותו של שאלאיין הוא שיאו של חיבור יוצא דופן בין הגלריות במוזיאון, לעולם העיצוב והאופנה ולטכנולוגיה חדשנית״.

שלי סתת, ראש המחלקה לצורפות ואופנה: ״המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל רואה ערך וחשיבות בחשיפה של הסטודנטים לעשייה בינלאומית שמשלבת טכנולוגיה פורצת דרך וכל הקשור לסביבת הגוף. המחלקה גאה ונרגשת לארח את חוסיין שאלאיין, אמן יוצר ומעצב פורץ דרך אשר השפיע על דורות של מעצבים ואנו גאים להיות הראשונים והבלעדיים לארח אותו במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל. אנו רואים במפגש שלו עם הסטודנטים כמספק הזדמנות לשיח ושאיפה למצוינות אודות התחומים אותם הם לומדים״.

 

חוסיין שאלאיין, Hussein Chalayan, Table skirt from after words, autumn-winter 2000- Photo credit Chris Moore @catwalking-66
Hussein Chalayan, Table skirt from after words, autumn-winter 2000- Photo credit Chris Moore @catwalking

להלן האירועים:

מוזיאון ישראל
יום חמישי, ה-28 במרס 2019 בשעה 19:00
19:00  חשיפת תוצרי הקורס וסיור חופשי בתערוכה.
20:00  דברי פתיחה, שלי סתת-קומבור, ראש המחלקה לצורפות ואופנה, בצלאל.
פרופ’ עידו ברונו, מנכ”ל מוזיאון ישראל, משוחח עם חוסיין שאלאיין.
(הכניסה בהרשמה מראש, מספר המשתתפים מוגבל)

בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים
יום שני, 1.4.19 בשעה 10:30
אודיטוריום 222, קומה 8, קמפוס הר הצופים, ירושלים.
שחר אטואן עיתונאי, מבקר האופנה של עיתון “הארץ”, משוחח עם חוסיין שאלאיין
הכניסה חינם ברישום מראש.
מספר המקומות מוגבל.

להרשמה לאירוע במוזיאון ישראל יום חמישי 28.3.10 19:00
להרשמה לאירוע בבצלאל יום שני 1.4.19 10:30

 

 

מייסד ועורך ראשי: אפי אליסי
מייל: efifo@efifo.co.il
אינסטגרם:  efifofashion

 

 

פורסם בקטגוריות מגזין אופנה, מעצבי אופנה