JUST THE WAY YOU ARE

JUST THE WAY YOU ARE-1
|

ג'קו אייזנברג ועדי כהן בוגרי כוכב נולד מככבים במופע מוסיקלי חדש של דוד קריבושי ואילן ליבוביץ'

מאת צח אוריין-אוראץ'

עוד בשלביו הראשונים של המופע המוזיקלי החדש JUST THE WAY YOU ARE, כשהמוזיקאי דוד קריבושי והשחקן-זמר אילן ליבוביץ' החלו להריץ בניהם את הרעיון להרים מופע מוזיקלי ייחודי המבוסס על השירים של ענקי המוזיקה בילי ג'ואל ואלטון ג'ון, היה ברור לקריבושי שהוא רוצה את ג'קו אייזנברג בצוות הזמרים המתגבש של המופע. "כשקריבושי פנה אלי ואמר לי, כי יש לו פרויקט מעניין שאולי יעניין אותי, הייתי בטוח שזו בדיחה" משחזר אייזנברג, זוכה כוכב נולד 4, שעוד לא ידע כלל על מה מדובר. "פתאום פונה אלי מפיק-העל ומתזמר-העל שהופיע בכל מקום וזכה כמעט בכל פרס אפשרי, אז ברור שהאינסטינקט שלי היה להגיד כן. אבל שאמרו לי כי מדובר במופע עם שירים של אלטון ג'ון, אותו הכרתי כאדם מבוגר שעשה את הפסקול המושלם לסרט האנימציה 'מלך החיות', ושל בילי ג'ואל, שאותו לא הכרתי כלל, קצת נבהלתי" משחזר אייזנברג.

JUST THE WAY YOU ARE-2
באדיבות: מסטיק שיווק והפקות

אך כל החששות של אייזנברג התפוגגו לאחר הפגישה עם קריבושי, כשהתברר לו כי במופע הקאוורים הנוסטלגי משתתפים גם ליבוביץ' ובוגרת נוספת של כוכב נולד, עדי כהן. "בצעירותי ראיתי את המחזמר 'שיער' ולא דמיינתי שאילן זה קלוד מאותו מחזמר ושיש לו כזו היסטוריה מדהימה והרגשתי שאני בחברה טובה אבל שאמרו לי, כי גם עדי בפרויקט אז כבר בכלל לא הייתה לי התלבטות".

ליבוביץ', בוגר להקת הנח"ל, הציע לקריבושי את הרעיון לעלות מופע שירים של גיבור ילדותו,  המתאגרף ופסנתרן הבארים בילי ג'ואל, אך קריבושי המנוסה חשש כי ג'ואל, המצליח מאד בעולם ומוכר פחות בישראל, לא מספיק כדי למשוך קהל רב לקופות והציע להוסיף למופע יוצר אגדי נוסף, אלטון ג'ון הפולארי יותר אצלנו. "אצלי שניהם תמיד הלכו ביחד עוד משנות השבעים כי שניהם שווים מבחינה מלודית ויש להם סוג כתיבה מאד דומה. אבל אם הייתי מודע כבר בתחילת העבודה שלי על המופע החדש שלבילי ג'ואל יש כל כך הרבה להיטים אולי לא הייתי מציע זאת" מוסיף קריבושי בחיוך. גם כהן, שכבר הוציאה אלבום משלה ונרתעה בהתחלה רעיון של מופע קאוורים, גילתה במהלך החזרות את הכישרון האדיר של ג'ואל. "אני עשיתי את 'אאידה' ואני מאד אוהבת לשיר אלטון ג'ון אבל  לא חיברתי את בילי ג'ואל עם כל הלהיטים האלו כמו A New York State of Mind שאנו מעלים במופע" מוסיפה כהן.

JUST THE WAY YOU ARE-4
"יש לנו חזרות סוערות". אילן ליבוביץ', ג'קו אייזנברג, עדי כהן ודוד קריבושי. צילום: באדיבות: מסטיק שיווק והפקות

קריבושי, מנצח רב זכויות, נלהב מאד מהדינמיקה שנוצרה בין ארבעת משתתפי מופע המחווה, שיועלה בליווי נגנים, והוא משוכנע כי היא מבטיחה חוויה מוזיקלית ייחודית. כבר לפני שלוש שנים הוא רצה לשלב את אייזנברג מעורר הסערות במופע שלו, "החברים של קריבו" אך התפקיד אויש בסופו של דבר עם אורי בנאי. "הפעם זה הצליח והוא הגיע מאד פתוח, מת לעבוד ולכולנו יש דינמיקה מדהימה" מוסיף קריבושי, שברזומה המקצועי הארוך רשומים עבודה עם אמנים כאריק איינשטיין, להיטים כמו "אני חולם על נעמי" וגם הקמה של תזמורת הטיילת ביג בנד. "יש לנו חזרות מאד סוערות, דיונים על השירים וקרבות של אמוציות סביב העיבודים ומה שמייחד אותנו זו באמת העבודה המשותפת סביב היצירה לקראת המופע. אני מרגישה שאני ממש עפה איתם" מוסיפה כהן.

דרכם המוזיקלית של קריבושי וליבוביץ' הצטלבה לפני שנים רבות אך אצל כהן ואייזנברג הדעתנים זו הפעם הראשונה יחדיו. "שנינו עברנו את מסלול עד הגמר של כוכב נולד ויש לנו הבנה ושפה משותפת" מרגיע אייזנברג, ואם עמיתו להרכב ליבוביץ' היה מקשיב בנעוריו לבילי ג'ואל בחדר האינטימי שלו הרי שאייזנברג גדל סגנון אחר לחלוטין, של מייקל ג'קסון, דפש מוד או פארל ג'אם. עבורו, תהליך העבודה על המופע החדש היה אתגר של ממש כולל ללמוד לשיר באנגלית. "מעבר לעניין של השפה זה גם היה להתחיל להבין מי הם שני האנשים האלו ומאיפה הם כותבים ואם עד עכשיו אלטון ג'ון היה חד ממדי עבורי, עכשיו הוא רב ממדי ולגבי ג'ואל, מכיוון שאני טיפוס של בארים נורא כיף לי לשמוע את המוזיקה של בילי גואל" מוסיף אייזנברג שהעביר תקופה ארוכה באמסטרדם.

JUST THE WAY YOU ARE-3
"לכולנו יש דינמיקה מדהימה". אילן ליבוביץ', ג'קו אייזנברג, עדי כהן ודוד קריבושי. צילום: "קצת נבהלתי". אילן ליבוביץ', ג'קו אייזנברג, עדי כהן ודוד קריבושי. צילום: באדיבות: מסטיק שיווק והפקות

המופע הנוסטלגי חדש כולל ביצועים מענגים ללהיטים של שני הכוכבים עם הקול ויכולת ההבעה של כהן, הנוכחות של אייזנברג ועם העיבודים המלוטשים של קריבושי והוא שוזר בתוכו גם דברי קישור של ליבוביץ' השחקן, שמביא את סיפור התקופה וסיפור חייהם הסוערים של השנים. יש מי שאולי אף יראה במופע המחווה החדש פיצוי למופע המשותף של אלטון ג'ון (68) ובילי ג'ואל (66) משנת 2011 שנקטע בפיצוץ גדול והסתיים בקריאה של כוכב הבריטי אל חברו האמריקאי להתאשפז במוסד גמילה רציני בשל התמכרותו לאלכוהול. אם מופע הקונספט הראשון יהפוך לסדרה, אייזנברג כבר סימן את המועמדים הבאים שלו – פרנק סינטרה ואלביס פרסלי ובינתיים הוא לוקח ברצינות את המופע הראשון. "אתם הולכים לקבל מוזיקה טובה ברמות, קריבושי עושה קסמים" הוא מבטיח.

מופע ראשון: 6.11.15 (שישי) מועדון הברלה, קיבוץ להבות חביבה
7.11.15 (מוצ"ש)- מועדון האזור
11.11.15 (רביעי) – מועדון פאפאיתו
13.11.15 (שישי) זאפה הרצליה
* כל ההופעות, בשעה 22:00 – פתיחת דלתות בשעה 20:30

*צח אוריין-אוראץ', עיתונאי (מעריב), בלש היסטורי וחוקר
שורשי משפחות ("שורשים עם נשמה") ומרצה על גנאלוגיה.
צח אוריין-אוראץ' בפייסבוק מייל: zackoryan@gmail.com‏

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק