מארינה מקסימיליאן בלומין

MIX THE CITY. צילום מסך-15
|

מארינה מקסימיליאן בלומין – צח אוריין-אוראץ' מתלהב מדוגם הצלילים של תל אביב, לכם נותר רק להכין את המיקס

מארינה מקסימיליאן בלומין

12 מוזיקאים מקומיים הוזמנו ליצור ולבצע קטעי נגינה שצולמו באתרים שונים ברחבי תל אביב, הקטעים נערכו על ידי קותימאן והוטמעו בפלטפורמה דיגיטלית ראשונה מסוגה המאפשרת למשתמש ליצור ולשתף מיקס מוזיקלי של העיר. לבנה? מוזיקלית!

מאת: צח אוריין-אוראץ'

 

MIX THE CITY. צילום מסך-20
נבחרי הגרסה התלאביבית לפרויקט  המוזיקלי, MIX THE CITY. צילום מסך

יש לכם פנטזיה ליצור קליפ ומיקס מוזיקלי משלכם? הפרויקט Mix The City המשותף למוזיקאי פורץ הדרך קותימאן ולמועצה הבריטית, מציע לכם פלטפורמת וידאו אינטראקטיבית בינלאומית חדשנית ומדליקה במיוחד, שתאפשר לכל אחד מכם למקסס קליפ לפי ה"ראש" היצירתי שלו, המתבסס על מאגר סרטונים וקטעי נגינה מובנים, שיצרו 12 מוזיקאים מקומיים ומלווים בצילומים עכשוויים מאתרים שונים בתל אביב, שהוטמעו בתוך דוגם הצלילים הדיגיטלי ונותן גרוב חדש לעיר העברית בקצות האצבעות שלכם. והכי חשוב, את כל הערבוב המדליק שיצרתם תוכלו לשתף מיידית בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות.

MIX THE CITY-1
לשנות את הקיים. MIX THE CITY תל אביב. צילום מסך

מיקס דה סיטי חוצה יבשות

ליוזמה בריטית-ישראלית חדשה זו שותפים הצמד טים וטום מסוכנות הקריאיטיב הלונדונית Flying Object, המתמחים בפיתוח פלטפורמות דיגיטליות אינטראקטיביות ושימוש בטכנולוגיות ככלי ליצירת חוויה ולספר סיפור, סטודיו רול השותפים לפיתוח הטכני, חברת The Space מביתBBC ולאמן הווידאו הפורה קותימאן (אופיר יקותיאל), שהציג עבדות וידאו במוזיאון גוגנהיים בניו יורק ועומד מאחורי הפרויקטים הדיגיטליים THRU YOU במסגרתם הוא יצר אלבום אודיו ויזואלי שהורכב כולו מעשרות סרטוני יוטיוב שונים שאותם אותו כרך לידיי יצירה מוזיקלית אחרת. המיזם החדש "מיקס דה סיטי" חוצה לא רק את גבולות היצירה, שהופכת לנגישה וקלה עבור רבים, אלא חוצה גם יבשות וימים ואחרי תל אביב הוא עתיד לגלוש לגלזגו ולערים רבות נוספות בעולם כולו.

MIX THE CITY-1-2
פורה. אמן הוידאו קותימאן. צילום: חיים יפים ברבלט

מארינה מקסימיליאן בלומין, התקליטן סאבו, המתופף אמיר ברסלר, המלחין אדם שפלן, הגיטריסט אורי בראונר כנרות (בום פם), החצוצרן  ספי ציזלינג (פאנקנשטיין) ביחד עם נגן הטרומבון, יאיר סלוצקי (הדג נחש) אמן כלי ההקשה עידן קיי, צמד היוצרים רדיו טריפ, המפיק האלקטרוני די ג'יי כלבתא, המלחין יליד עכו, זיואר בהלול, היוצר מוזיקה לקולנוע ולתיאטרון, לירון מיוחס, המנגנת על תוף הפאטנם, ושלוש נגניות בכלי מיתר, הדס קליינמן, ניקי ויעל שפירא. נבחרו לגרסה התל אביבית. הסרטונים המלווים את קטעי המוזיקה שלהם צילמו בלוקיישנים ייצוגים כמו מועדון הפסאז' ברחוב אלנבי, פארק הירקון, ככר הבימה, ככר דיזנגוף, יפו, מוזיאון תל אביב, שכונת פלורנטין, ארכיון רשות השידור, בין יצירות הארכיטקטורה של העיר הלבנה ובפארק צ'ארלס קלור ורצועת החוף של תל אביב.

MIX THE CITY. צילום מסך-30
לחבר את תל אביב לשאר העולם. MIX THE CITY תל אביב. צילום מסך

"כל אדם יכול ליצור קליפ"

חלון השימוש החכם של הפרויקט (mixthecity.com) מאפשר לכל גולש ליצור מיקס לפי הקצב והדמיון שלו באמצעות המקלדת, מכל מחשב, סמארטפון או טאבלט, והוא מבוסס על סמפלים ודגימות של לופים. לחיצה על תיבת של כל אחד מהמוזיקאים השונים תנגן את אחד משני הקטעים שהוא יצר, לחיצה נוספת תעצור אותו ולחיצים אחרים מאפשרים להתחיל מחדש, ליצור אפקט, להקליט את "הבישול" שלכם ולצפות בקליפ שיצא ממנו. "הרעיון הבסיסי הוא שכל אדם יכול ליצור קליפ וגם מקצוען וגם חובבן ימצאו עניין במיקס דה סיטי" מבטיח קותימן. שרואה בדוגם החדש דרך נפלאה להציג את תל אביב ואת התרבות בישראל. אחת המשימות הקשות שעמדו בפניו היתה לבחור את המוזיקאים שישתתפו בפרויקט, מתוך היצע אדיר של כשרון מקומי, וכל אחד מהם קיבל ממנו סולם וטמפו מסוים, איתו הוא יצר רצף אחד ארוך של מוזיקה לעריכה.

MIX THE CITY. צילום מסך-333
מבוסס על דגימות של לופים. MIX THE CITY. צילום מסך

המועצה הבריטית, הפועלת ביותר ממאה מדינות, רואה בפרויקט דרך חשובה נוספת לבניית אמון וליצור הזדמנות תרבותית בין לאומית עבור יוצרים מבריטניה וממדינות נוספות. "מיקס דה סיטי היא דוגמא לכוח שיש לתרבות לחבר בין אנשים ולהתגבר על מחסומים אמיתיים או מדומים. החיבור העולמי הזה בין החדשנות הבריטית והתרבות הישראלית, נותנת לאנשים ברחבי העולם את המראות ואת הקולות של תל אביב בקצות האצבעות שלהם", מוסיף בסיפוק אלן גמל, מנהל המועצה הבריטית בישראל.

 

*צח אוריין אוראץ', עיתונאי (מעריב), בלש היסטורי וחוקר שורשי משפחות ("שורשים עם נשמה") ומרצה על גנאלוגיה

 צח אוריין אוראץ' בפייסבוק

מייל: zackoryan@gmail.com

 

 

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

פורסם בקטגוריות אופנה, כתבות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק