Royal Gypsy

רויאל ג'יפסי" (Royal Gypsy) -2
|

Royal Gypsy משיקה: קולקציית הכפתנים Light Collection אביב-קיץ 2016 בעיצובה של מיכל מונקה

הקולקציה בהשראת הטרנד העולמי Back to Nature וחיפוש אחר משמעות; גולת הכותרת היא כפתנים עם סמלים מקודשים מתרבויות עתיקות בעולם ושימוש בבדים אקולוגיים במגוון דגמים. הכפתנים הם גלימות או שמלות ארוכות ורחבות שמקורן בתרבויות המזרח, בתרבויות ערב, בתרבות היהודית ובמדינות אפריקה, שם לבשו אותם משחר ההיסטוריה. הכפתנים המסורתיים שמשו כלבוש נח המתאים לנדודים שאפיינו את תרבויות העבר.

רויאל ג'יפסי" (Royal Gypsy) -1
ROYAL DORJI – כפתן משי, מחיר 3,300 שקל. צילום זוהר רון

המותג רויאל ג'יפסי (Royal Gypsy), שנוסד בשנת 2011 ע"י היזמית והמעצבת מיכל מונקה, מספק פרשנות מודרנית לכפתנים המסורתיים, עם גזרות חדשניות המגלות טפח וחושפות טפחיים ומחזיר את האישה להוד תפארתה. לרגל אביב-קיץ 2016 משיק המותג את Light Collection, קולקציה בסימן הטרנד העולמי Back to Nature וחיפוש אחר משמעות, אליו נחשפה מונקה במהלך שהותה בגואה בשנים האחרונות, שם הכירה לראשונה את המנדלות והסמלים המקודשים. לאחר שהחלה לרקום כמה מהסמלים על הכפתנים, הבינה שאנשים מגיבים לסמלים, ומעדיפים אותם על פני רקמות אחרות, גם מבלי להבין את משמעותם. פה התחיל המסע של מונקה לעולם הסמלים המקודשים, שהתוצר שלו הוא קולקציית Light Collection.

רויאל ג'יפסי" (Royal Gypsy) -3
ORGANIC JEDI- כפתן מכותנה אורגנית, מחיר 1,100 שקל, צילום זוהר רון

בקולקציה יש שימוש רב בסמלים מקודשים ממגוון תרבויות עתיקות בעולם, כגון התרבות הטיבטית, ההודית, היהודית והמאיה, וכל כפתן בקולקציה מלווה בתעודה שמסבירה את משמעות הסמל והבחירה בו. כמו-כן, נמצא יותר כפתנים בגזרה ישרה ושימוש בבדים אקולוגיים מחומרים טבעיים אורגניים במגוון מהדגמים, זאת לצד שימוש בבדי משי, שיפון, אמריקן קרפ, צעיפים רזיסטיניים ברקמת חרוזים ומראות מסורתית שהפכו לשמלת ערב מדהימה ועוד.

-4
LEO – כפתן מכותנה, מחיר 1,500 שקל, צילום זוהר רון

לצד הקלאסיות והמינימליזם, הקולקציה כוללת אלמנטים נועזים כמו שימוש במחשוף עמוק בחזה או בגב הכפתן וכן אלמנטים פיסוליים מפתיעים ופתחים עגולים הנגלים עם הרמת הידיים. בנוסף לעיטורי הזהב, נמצא גם רקמת חרוזים ורקמת פייטים, כפי שניתן למצוא בדגם Indian Spirit, כפתן משי עם רקמת פייטים וצדפים בעבודת יד, שהוא גם הדגם היקר ביותר בקולקציה וניתן לרכוש אותו בהזמנה מיוחדת בלבד. כפתן משי נוסף, העונה לדגם Royal Dorji, בעל המחשוף הרקום חרוזים בעבודת יד, משנה את הגוון ונסגר במחשוף בדורג'י – סמל טיבטי מקודש עשוי בראסט.

בין הדגמים הבולטים בקולקציה ניתן למצוא את Organic Jedi, כפתן מבד כותנה אורגנית מבמבוק אשר הצווארון שלו הופך לכובע hood ומוצמדת לכיסו מנדלה אמיתית מבראסט.
דגם נוסף הוא  Desert Flower of Life, כפתן בגזרה ישרה מכותנה אורגנית מבמבוק אשר רקומה בגבו מנדלת "פרח החיים".
*הקולקציה כוללת שרשראות עם מנדלות גדולות (קוטר 9 ס"מ), בעיצובה של מונקה, עם שלושה סמלים מקודשים (פרח החיים, סמל החיים והסרי יאנטרה). כל כפתן מגיע עם שרשרת במארז מהודר עם חוט עור מוזהב ותעודה המסבירה את הסמל והמשמעות בלבישתו וטאטו מוזהב עם סמל מקודש אחר.

רויאל ג'יפסי" (Royal Gypsy) -5
LEO – כפתן מכותנה, מחיר 1,500 שקל. צילום זוהר רון

הקוקלציה כוללת 15 דגמים.
טווח מידות: XS-L
טווח מחירים: 700-3,500 ₪.

ניתן לרכוש: בשואורום של מיכל מונקה ברחוב קהילת לודג' 40 תל-אביב בתיאום מראש. טל' 054-4335513.
ובחנות המקוונת באתר רויאל ג'יפסי.
קולקציה חלקית בחנויות האופנה המובילות: הארון של חגית ברמת השרון, La Via Paris במרכז שוסטר ברמת אביב  ובטורקיז אילת.

 

רויאל ג'יפסי" (Royal Gypsy) -6
DESERT FLOWER OF LIFE – כפתן מכותנה אורגנית, מחיר 1,100 שקל. צילום זוהר רון

המעצבת מיכל מונקה

מיכל מונקה (47), מייסדת ומעצבת המותג "רויאל ג'יפסי" וסטייליסטית ומפיקת אופנה בעברה, נדדה בעקבות עבודתה במהלך השנים בין הודו לנפאל, בין מרוקו לאלפים השוויצרים ובין חופי סרדיניה לאיים המלדיביים. נסיעותיה היוו מקור השראה מתרבויות שונות ואלה באות לידי ביטוי בקולקציות השונות של רויאל ג'יפסי. מונקה חיה על הקו בין ישראל להודו כבר מספר שנים והקולקציה הנוכחית שואבת השראה משהותה בכפר ארמבול שבגואה, הנחשבת למעוז ההיפים, שם מתפתחים הטרנדים העולמיים. מונקה מאמינה שנשים הכי יפות כשנוח להן, ולכן פועלת על מנת ליצור בגדים נוחים, אלגנטיים ושיקיים המתאימים לכל שעות היממה וגורמים לאישה להרגיש במיטבה בלי קשר למידותיה. השימוש בסמלים מקודשים בעלי תדר קדום ומוצפן על הכפתנים והיכולת להשפיע על המצבים השונים בהם אנו נתקלים במהלך חיינו, הם עוד שלב בדרך של מונקה ליצור בגד שהוא יותר מסתם כסות, ובכך לתרום את חלקה בהגברת המודעות אל חזרה לפשטות ולמקורות.

 

 

פורסם בקטגוריה כתבות אופנה
תגובות פייסבוק