שנקר גברים: ניית המאווי

EFIFO MAGAZINE: SHENKAR MEN BY SASH PRILUTSKY
|

SHENKAR MEN

DIRECTOR ARTISTIC & PHOTOGRAPHER: SASHA PRILUTSKY

DESIGNER: NATE HAMAOUI

המגזין גאה להפיק פרויקט צילום אופנתי לבוגרי מחזור 2014 של "שנקר" – ביה"ס הגבוה להנדסה ועיצוב – שבחרו להתמקד באופנת גברים. "שנקר גברים" הינו פרויקט בעל חשיבות עליונה, כחלק מאג'נדת המגזין, הרואה בדור מעצבי האופנה החדשים את פני העתיד של האופנה בישראל.

קולקציית גמר של מעצב האופנה, בוגר שנקרניית המאווי.
צילום: סשה פרילוצקי, ע. צילום: ריטה מסטר, דוגמו: חן ג'רבי ל׳יולי׳
המלצה: כדי להכיר את האיש שעיצב את הקולקציה, הישארו עד הסוף.
כתבה ראשונה בסדרה

שנקר גברים. קולקצית הגמר של ניית המאווי - 1

ניית המאווי. צילום: סשה פרילוצקי
"השראת העולם הפרה-היסטורי". צילום: סשה פרילוצקי

קולקציית הגמר של בוגר שנקר ניית המאווי
"שיני רוכסן, הדפסים וטכניקות סריגה שונות".

בוגר שנקר, מעצב בהאופנה, ניית המאווי
"אני זוכר את עצמי עומד ופשוט דומע מרוב התרגשות". ניית המאווי (מימין)

אפיפו מגזין: שנקר גברים
"תנועות המוקפאות בזמן"

"חיבורי עצמות, מפרקים, וצלליות". צילום: סשה פרילוצקי
"חיבורי עצמות, מפרקים, וצלליות"

JURASIC PRISMATIC

המאווי: הקולקציה עוצבה בהשראת העולם הפרה- היסטורי והדינוזאורים, על מורכבות צורותיהם השונות. חיבורי העצמות, מפרקים, והצלליות שלהם. בנוסף, השפיעו על הקולקציה גופים תלת ממדיים של תנועות מוקפאות בזמן של האמן פיטר ג'נסן (Peter Jansen). ישנו שימוש ברוכסנים, שיני רוכסן, הדפסים וטכניקות סריגה שונות כתרגום ויזואלי של מקור ההשראה.

ניית המאווי, 26, תל אביב

"מאז שאני זוכר את עצמי תמיד הייתה לי משיכה לעולם האופנה והאמנות, כבר בתקופת בית הספר היסודי דאגתי לקחת חלק בחוגי אמנות, ציור ופיסול. מאוחר יותר בתיכון, שילבתי את העולם הזה בלימודיי.

את שירותי הצבאי עשיתי בחיל האויר וכראש לשכתו של אלוף משנה וכפקיד בלשכת מפקד כוחות הנ"מ. במהלך שירותי הצבאי נרשמתי למכינה לעיצוב בה גיבשתי את תיק העבודות שהגשתי מאוחר יותר ל"שנקר".

זה עתה חתמתי 4 שנות לימוד אינטנסיביות ומלמדות ב"שנקר". את ההתמחות עשיתי אצל מעצב אופנת הגברים יוסי קצב – בעל מותג האופנה "SKETCH".
בימים אלה אני מגבש לעצמי תיק עבודות חדש ואתר הנושא את שמי.
בנוסף, אני מעצב ומוכר בפריטים דרך הרשתות החברתיות. בתוכנית: מעבר לחו"ל והתחלה של קריירה לה ייחלתי כל חיי".

כך הכל התחיל
"כמה שזה נשמע הכי קלישאתי ומוכר, כשהייתי ילד נהגתי לשחק בברבריות ובובות. נהגתי להלביש אותן ולדאוג שיהיו תמיד מאובזרות. בנוסף, אבא שלי תמיד דאג להלביש אותי לגן בהופעות מרשימות. אני חושב זה היה הרגע ההוא בו התחלתי להסתכל על אופנה ובגדים בפרט באופן שונה".

שנקר
"תקופה מהחיים שלי, ממנה אקח המון חוויות. חלקן טובות וחלקן פחות. ללא ספק תקופה בה למדתי המון והתפתחתי". החוויה הכי גדולה שלי מתקופת הלימודים: "ללא ספק הרגע בו קולקציית הגמר שלי עמדה רגע לפני יציאה למסלול ואני בטירוף של לחץ, מארגן ומסדר כל פרט לקראת היציאה המושלמת. אני זוכר את עצמי עומד ופשוט דומע מרוב התרגשות ואדרנלין מטורף".

רפרנסים
"אני לוקח השראה מכל דבר. היא יכולה להגיע ממוזיקה וגם מאמן בו אני נתקל לפתע. ברוב המקרים ההשראות שלי מגיעות מעולם הספורט- פריטי הלבוש שאני מעצב, משלבים תמיד אלמנטים מעולם הספורט.

כמו כן אני לוקח השראה מאנשים. ממעגל החברים הקרוב שלי או אנשים רנדומאליים שאני נתקל בהם ברחוב. אחת ההשראות הכי גדולות שלי היא סבתי ז"ל, שחיה ונשמה אופנה. היא היתה עבורי מוזה והשראה.

אורבני
"החיים שלי במרחב האורבני ללא ספק מתקתקים. אני אדם של עשייה ופעילות כל הזמן. לא פעם ולא פעמיים אומרים לי: "הלו, עצור, תנשום!!!". גדלתי בעיר הגדולה ואני חי ונושם אותה מכל הבחינות והמובנים".

גרופי
"מעצבי האופנה האהובים עלי: ריקרדו טישי-ג'יבנשי, אלכסנדר וונג ומותג האופנה האמריקאי SKINGRAFT".

קח אותי
"חולם לעצב עם ריקרדו טישי ואלבר אלבז. אה,כן, להלביש את ביונסה".

גם אני רוצה
"להיות רקדן של ביונסה. להלביש אותה אמרתי?"

גלגול נשמות
"רקדן, במאי קליפים, או מעצב פנים".

ביוטי
"מודל היופי בעיני הוא מה שאנחנו בוחרים לראות, להציג ולייצג. מבחינתי, יופי הוא משהו שאתה משדר כלפי חוץ. ההגדרה ליופי היא האנרגיות שאתה משדר ומעביר הלאה".

יש לי חלום
"החלום הגדול והרטוב הוא מותג בסדר גודל עולמי תחת שמי. חנויות דגל בבירות האופנה, השתתפות בשבועות אופנה, לראות אנשים הלובשים את הבגדים שלי ומרגישים בהם בנוח. וגם: להלביש ידוענים".

טוב על הלב
"המשפחה שלי וחברים".

Takeaway
"If you can't fly, then run. If you can't run, then walk, if u can't walk, then crawl, but whatever you do You have to keep moving forward"

עורך: אפי אליסי

תודות: ניית המאווי, "שנקר" – ביה"ס הגבוה להנדסה ועיצוב,  שחף סגל – "רוני ארנון", ספי מטיוק, סשה פרילוצקי, ריטה ירושבר, חן ג'רבי, זוהר – "יולי גרופ".

Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרם: fashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: ויצמן 68 כניסה ב׳ דירה 3 גבעתיים

תגובות פייסבוק
הרשמו עכשיו לניוזלטר הכי אופנתי בישראלי ותהנו מהעדכונים הכי חמים בעולם האופנה הישראלי