ז'אק סרבין

The Yes Men-02
|

אקטיביסט המדיה ז'אק סרבין (אנדי ביכלבאום) מהצמד The Yes Men יגיע לישראל במסגרת תכנית שהות האמן הבין-לאומית של סדנאות האמנים בירושלים

ז'אק סרבין

The Yes Men-01
TYMAR Andy Bichlbaum and Mike Bonanno with Survivaballs(credit Nate “Igor” Smith)

ז'אק סרבין

ישתתף בהקרנת בכורה של סרטו החדש "היס-מן עושים מהפכה", יקיים מפגשים והרצאות ויעביר סדנת אקטיביזם בהקשר מקומי.
במוצ"ש  4.7.15 – בשעה 21.00 בסינמטק ירושלים – יוקרן בהקרנת בכורה בישראל. הסרט החדש "היס-מן עושים מהפכה"- The Yes Men Are Revolting.
בתום ההקרנה תתקיים שיחה עם ז'אק סרבין בהנחיית מעין שלף, אוצרת ויועצת אמנותית של סדנאות האמנים בירושלים.
ביום ראשון – 5.7.14 בשעה 20.00, תתקיים שיחת אמן עם ז'אק סרבין בארטפורט, תל אביב, בה יספר על  פעילות "היס מן" בליווי קטעים מסרטים.
ביום שבת, 11.7.15 – יעביר ז'אק סרבין סדנת אקטיביזם בסדנאות האמנים בירושלים

אנדי ביכלבאום

ז'אק סרבין (אנדי ביכלבאום) הוא אחד מצמד האקטיביסטים משבשי-התרבות  The Yes Men (אנדי ביכלבאום ומייק בוננו).
במהלך 20 השנים האחרונות, העמידו צמד "היס-מן" אירועים מבוימים, שערורייתיים ומשעשעים בכדי להסב את תשומת לב הציבור ולעורר מחאה אל מול פשעי התאגידים הגדולים נגד האדם והסביבה בכל העולם.
הצמד הפיק שלושה סרטים: "היס מן" (2003), "היס-מן מתקנים את העולם" (2009) ו"היס-מן עושים מהפכה" (2014), שהוקרנו וזכו בפרסים בפסטיבלי קולנוע בינלאומיים והוצגו בתערוכות ברחבי העולם. הסרטים מתעדים את חייהם ופעילותם של הצמד ומתמקדים בטקטיקה של התחזותם לישויות שהם סולדים מהן, פעולה שהם מכנים "תיקון זהות". במסגרת זו הם משתתפים בכנסים ובתכניות אירוח בטלוויזיה כאילו היו יריביהם.
באחת מהפעולות המפורסמות שלהם התחזו "היס מן" לנציג חברת הכימיקלים דאו-כמיקל והודיעו בשידור חי בBBC שהחברה הסכימה לפצות קורבנות של אסון תעשייתי בהודו. מיד אחרי הראיון צללה מניית דאו כימיקל בבורסה וזאת למרות שבמציאות עד היום מסרבת החברה לפצות את נפגעי האסון. בשנת 2008 הדפיסו "היס-מן" מהדורה סאטירית של הניו יורק טיימס עם הכותרת "המלחמה בעיראק הסתיימה" שהופצה ב 1.2 מיליון עותקים. בהזדמנות אחרת, הם כינסו מסיבת עיתונאים פיקטיבית של איגוד לשכת המסחר בארצות הברית והודיעו בה על מהפך בעמדת האיגוד והסרת ההתנגדות לחקיקה לבלימת שינויים אקלימיים. אחרי הוריקן קתרינה התחזו "היס מן" לנציגי רשות הדיור הפדראלית בארה"ב והודיעו על פתיחת כל מבני הציבור בפני אלפים מתושביה העניים של העיר שבתיהם נהרסו.

The Yes Men
Andy (left) and Mike (right) March on Washington (credit Fiorenzo Borghi Human Race)

מוצ"ש 4.7.15 –  21.00 – סינמטק ירושלים-  בתום ההקרנה שיחה עם ז'אק סרבין בהנחיית מעין שלף
"היס-מן עושים מהפכה" (2014) (The Yes Men Are Revolting (2014
במאים: לורה ניקס והיס-מן
מפיקים: לורה ניקס, ז'אק סרבין, איגור ואמוס

ז'אק סרבין

בסרטם השלישי (אחרי "יס מן" ו"היס-מן מתקנים את העולם"), השניים הם כעת בשנות ה-40 לחייהם. משבר גיל המעבר מאיים על עתידם כאקטיביסטים, דווקא כשהם לוקחים על עצמם את האתגר הגדול ביותר: התחממות כדור הארץ. מתוסכלים ומודאגים שלא יוכלו להשפיע יותר, איך ייאבקו באיום הדחוף ביותר על העולם?
"היס-מן עושים מהפכה", חושף את האנשים שמאחורי התחבולות ובוחן את הדמויות תוך תיאור מרתק של התערבותם נגד תאוות הבצע של התאגידים. הסרט עוקב אחרי חייהם במהלך ארבע שנים, חושף את תהליך היצירה, אסטרטגיות מצחיקות וקונפליקטים תוך תמרון בין תביעות הגיל, החזקת משרות ותחזוק מה שנותר מחייהם האישיים. מכפרים באזור קראמוג'ה שבאוגנדה ועד לשדות נפט רעילים בחולות הזפת שבקנדה, פורצי הדרך המהפכנים הללו מתמודדים עם תאגידי נפט, אנשי לובי, וול סטריט וממשלת ארה"ב, חמושים בלא יותר מחליפות יד שנייה וחוסר בושה.

סדנת אקטיביזם עם ז'אק סרבין (אנדי ביכלבאום מצמד "היס מן")
סדנאות האמנים בירושלים – שבת, 11 ביולי, 2015, בין השעות 10:00-17:00
הסדנה תתנהל בשפה האנגלית. ההרשמה מראש, מספר המקומות מוגבל.
למעוניינים, אנא שלחו הסבר קצר מדוע תרצו להשתתף (עד 300 מילים)
וביוגרפיה (עד 150 מילים) באנגלית בלבד.
לכתובת artcube.jlm@gmail.com עד לתאריך 27 ביוני 2015. תשובות יימסרו עד 4 ביולי 2015.

בסדנה סרבין יסביר את השיטות של "היס מן" ליצירת לוחמת גרילה בכלי התקשורת בשירות קמפיינים אקטיביסטים. הסדנה תתחיל בסקירה היסטורית של אקטיביזם יצירתי, ואחריה דוגמאות מפעילות "היס מן" בתחום. בחלק השני של הסדנה יתחיל תהליך של ייזום רעיונות ובחינת אפשרויות לפעולות חדשות בהקשר מקומי. בשלב האחרון תתקיים התמקדות ביצירת הפרויקט המקומי.

 

סדנאות האמנים: http://www.artiststudiosjlm. org
דף "היס מן" בפייסבוק: https://www.facebook.com/ pages/The-Yes-Men/96761506615? fref=nf
אתר ארטפורט: http://www.artportlv.org/he

 

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה של ישראל
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרםfashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

Beauty fashion Fashion israel Fashion Magazine Fashion News hair Makeup photography style Trends zara אופנה אופנה 2021 אופנה ישראלית אופנת גברים אופנת נשים איפור אפי אליסי אתר אופנה אתר אופנה 2021 ביוטי הפקות אופנה זארה חדשות אופנה חדשות האופנה טיפוח טרנדים טרנדים 2021 כתבות אופנה מגזין אופנה מגזין אופנה 2021 מגזין אופנה אונליין מגזין אופנה ויופי מגזין אופנה ישראלי מגזין אופנה לנשים מעצבי אופנה סטייל עיצוב אופנה צילום צילום אופנה קורונה קסטרו שבוע האופנה שיער שמלות כלה

תגובות פייסבוק