Matryoshka, מיכל פורטמן

Matryoshka-4
|

מיכל פורטמן, מובילת דעת קהל, ובלוגרית מצליחה, המתפעלת את בלוג האופנה והטיפוח מטריושקה (Matryoshka), בראיון מקיף. וגם טיפים לבלוגרית המתחילה

צילום: משה אהרון
סטיילינג: מירב קצב Monirage
עיצוב שיער ואיפור: רפאל איתי בר און
בגדים – ASTER במתחם G צמרות

Matryoshka-2
צילום: משה אהרון

מאת: ורד אסאו

כל מי שעוקב אחר בלוגי האופנה הרבים מכיר ודאי את מטריושקה, הבלוג של מיכל פורטמן. כעוקבת ותיקה, ציפיתי בדריכות לראיון עם מיכל וקראתי את כל מה שכבר נכתב אודותיה… ועדין נותרתי סקרנית….כמו שציפיתי, היא הגיעה רעשנית ומלווה ברוח שמחה. לבושה בשמלה לבנה, מיוחדת ומעניינת, המעידה בעיני על אומץ וחדשנות.
כמו שאני כבר יודעת, מיכל עלתה לארץ מאוקרינה כילדה קטנה ותמיד היתה בעלת זיקה לתחום האופנה והאסתטיקה. מן הסתם היה ברור שהיא תמנף את התחום הזה בחייה.
כמי שעומדת מאחורי הכתבות, התמונות והמלצות, לא תמיד אפשר להתוודע לדמות האמיתית שעומדת מאחורי הבלוג המצליח. לכן השאלה הראשונה שלי היתה כדי לקבל נקודת מבט אישית ואינטימית: מי את מיכל פורטמן?

מטריושקה. דומה לבובת מטריושקה: רב גונית, צבעונית ומשתנה. מאירה תמיד את הסביבה. בכל מקום אליו אני נכנסת מגדירים אותי כ"שמש" מאירה. יודעת לשלב בין אלמנטים שונים ולהתאים את עצמי למצבים שונים. אשת קריירה, חברה, סטייליסטית ובעלת תחביבים רבים. כל הדברים האלה יחד מתקבצים למהות אחת שהיא אני: מיכל הפשוטה. קמה בבוקר כמו כולם והולכת לישון בלילה כמו כולם. נטולת טייטלים ואיפור.

Matryoshka-3
צילום: משה אהרון

איפה את רואה את עצמך בעוד שנתיים, חמש, עשר שנים?
בעוד שנתיים אני רואה את עצמי בזוגיות עם בן זוג שיהיה החבר הכי טוב שלי ואמא לילדים. זהו כרגע פרוייקט הדגל שלי מלבד להמשיך להגשים את עצמי ולהמשיך בדרכי כיום. עד גיל 35 אני רוצה לסיים את רשימת היעדים שלי. בעוד חמש שנים אני רואה את עצמי מתעסקת אך ורק במה שאני אוהבת ובמקביל מתנדבת ועושה דברים טובים עבור הסביבה שלי. בעוד עשר שנים אמשיך להיות אשת משפחה, אגדיל את המשפחה שלי ואטייל בעולם.

מה את יכולה לייעץ לבלוגרית בתחילת דרכה? טיפים, המלצות…קודם כל לעשות מה שאת אוהבת ולהיות את. לעשות את העבודה מ"הבטן" ולא כי מקבלים מתנות וצ'ופרים. להיות אמיתית ולויאלית לעצמך לנסות לגעת באנשים. להעלות תוכן אמיתי וחוויתי ולא פרסומי

מהו הפרוייקט הכי משמעותי שיזמת?
כל פרוייקט שאני עושה הוא יחודי בפני עצמו. כל פרוייקט נעשה מכל הלב, שונה ממשנהו ומיוחד עבורי.

מה המסר העיקרי שאת מנסה להעביר לקוראי הבלוג?
שלא צריך להיות עשיר ולא צריך להיוולד עם כישורים מיוחדים בשביל להתלבש יפה, להעניק לסביבה. כל אחד יכול להיות היכן שיבקש להיות, הכל בראש שלנו, צריך להפתח לעולם ולסביבה, לא להיות אטומים, לתת צ'אנס לכל מה שקורה מסביב. לדעת לראות את הדברים הקטנים בכל סיטואציה.

Matryoshka-1
צילום: משה אהרון

מה הדבר הכי מפתיע לטובה שזכור לך בקריירה שלך?
הרבה אנשים שאני לא מכירה עוקבים אחרי הבלוג שלי, אני פוגשת אנשים ברחוב שעוקבים אחרי ומחמיאים לי, לבלוג, לבגדים ובזכותם אני נמצאת היכן שאני נמצאת היום וזו הזדמנות לומר להם תודה. בזכות אנשים אלה אני מקבלת מוטיבציה כל פעם מחדש להמשיך ולביא להם דברים מעיינים.

חוויה לא נעימה בתחום הבלוגוספרה ?
לא קל להיות מובילה, נערצת ומשפיעה הרבה אנשים לא תמיד רואים זאת בעין יפה וחלקם אף מקנאים ולא רק בתחום הזה. הרבה אנשים שמים על עצמם מסכות ומנסים להתידד איתך רק בשביל להיכנס למעגל החברים שלך וליצור קשרים דרכך וזה מאוד מעציב לפעמים כשאת בונה קשרים אמתיים והאנשים בצד השני לא תמיד אמתיים איתך ומוכנים לעשות הכל בשביל לרמוס אותך (במילים יפות).

ככל שתחום הבלוגוספירה מתפתח בעולם וההערכה כלפי הבלוגרים מתעצמת, בישראל רק לאחרונה התחילו  להעריך  את העבודה הקשה ולזהות את הפוטנציאל בכל הקשור לתחום.

Matryoshka-6
צילום: משה אהרון

כאחת שמבלה רבות בחו"ל, מה מניע אותך לנסוע?
כשהייתי קטנה לא היתה לי הזדמנות לטייל בעולם בגלל המצב הכלכלי. היום אני יכולה להרשות לעצמי. בזכות ביקורי בעולם זכיתי להכיר אנשים, חלקם אנשים שקישרו וחיברו אותי לעוד אנשים מעניינים ונפתחה בפני האפשרות ליצור קשרים ענפים, חיבורים לבלוגים מעניינים עם סטייל יחודי, חברות ותצוגות והיום אני מוזמנת דרכם לסקר דברים ולחוות באופן אישי חוויות מרגשות.

טיסות זה דבר מעייף, איך את מסתדרת עם זה?
כמו גדולה, הריח של שדה התעופה עושה לי ויברציות כל פעם מחדש אני באישיותי מאוד הרפתקנית ואוהבת ריגושים אז כל נסיעה מלווה בהרבה שמחה והתרגשות, נוהגת להביא איתי כרית לצוואר נוחה, ספר טוב מוזיקה בין לבין והזמן לא מורגש.

בעוד שנתיים אני רואה את עצמי בזוגיות עם בן זוג שיהיה החבר הכי טוב שלי ואמא לילדים. זהו כרגע פרוייקט הדגל שלי מלבד להמשיך להגשים את עצמי ולהמשיך בדרכי כיום

מה ההבדל בין להיות בלוגרית ישראלית מקומית לבין בלוגרית בקנה מידה עולמי?
החוויות בחו"ל הן יותר עוצמתיות, הקהל גדול ומגוון יותר. בארץ, אם את ממוקדת מטרה את כותבת לקהל המקומי שלך ולא לקהל בין לאומי והאפשרויות מצומצמות, על כן, יש בלוגרים שכותבים במספר שפות בכדי להגדיל את הקהל והחשיפה. בעולם המותגים כמובן בין לאומיים בניגוד למותגים המקומיים הישראלים. אם חברות המותגים אוהבים את הבלוג שלך, דואגים להעצים ולפרסם אותו. בארץ התחום עדין לא מפותח ומצטמצם לקליקה קטנה מאוד.

Matryoshka-45
צילום: משה אהרון

במסגרת הנסיעות שלי ביקרתי בשבועות אופנה בבירות עולם, פגשתי אנשים מפורסמים שחלקם היו בגדר חלום ועשיתי להם לייקים באינסטגרם. יצרתי קשרים עם בלוגרים בין לאומיים שאת חלקם בטח פגשתם בארץ במסגרת פרוייקט קינטיס. בישראל ניהלתי את התקשורת הבינלאומית בשבוע האופנה. היתה לי הזדמנות, בשיתוף משרד התיירות וצוות שבוע האופנה, להביא עיתונאים לארץ ולהכיר להם עוד נדבך ישראלי שלא היה מוכר להם. כשאני נמצאת בחו"ל אני מרגישה כשגרירה המייצגת את ישראל ואת המעצבים הישראלים.

כעת ניתנה לי הזדמנות להביא את התקשורת לכאן ולהכיר להם את התחום באופן בלתי אמצעי. שבוע מאוד אינטנסיבי, צבעוני. שבוע דינמי ולא קל כי התצוגות מתקיימות במקביל במספר מקומות, אבל עבור כל מי שנושם אופנה זוהי חוויה מומלצת. בכל פעם לומדים דברים חדשים על התחום, פוגשים אנשים שנותנים לך השראה להמשך הדרך ומהווים דוגמא עבורך להמשך.

מה את נוהגת לקחת איתך למסעות בעולם?
מזוודה אחת רצוי צבעונית ונוחה כיום יש לי מזוודה של המותג JEEP  מתחילה בנעליים: לפחות 4 זוגות.
משתדלת לשלב לוקים עם מספר פריטים מסוימים בכדי לא לקחת הרבה דברים ולחסוך מקום במזוודה ובאותה הזדמנות להמציא את עצמי שוב מחדש עם כל שילוב.. בזכות הלוק המנצח את עשויה לזכות בתמונה באיזה ווג. תיק רחצה ואיפור..

אויש כן.. למי אין? היום זה יום כזה. לפעמים בהתרוצצויות בין החיים לבין התחביבים, אין זמן להרבה דברים. למרות העיסוק שלי אני מוצאת שלפעמים אין לי זמן אפילו לטפל בציפורניים שלי. לפעמים בא לי לעשות פאוזה אז אני מרשה לעצמי ללבוש טריינינג ונעלי ספורט

מה את יכולה לייעץ לבלוגרית בתחילת דרכה? טיפים, המלצות…
קודם כל לעשות מה שאת אוהבת ולהיות את. לעשות את העבודה מ"הבטן" ולא כי מקבלים מתנות וצ'ופרים. להיות אמיתית ולויאלית לעצמך לנסות לגעת באנשים. להעלות תוכן אמיתי וחוויתי ולא פרסומי, לשתף מנסיון אישי.

מה זה אופנה בשבילך?
אופנה בשבילי היא סגנון חיים, מאפשרת לאדם להביע את רגשותיו ואת האינדיבידואל שבו דרך פרטי לבוש. אופנה לא זקוקה למילים, מאפשרת תקשור בין אנשים ללא מילים. מחברת בין עולמות.

אילו דברים עושים אותך מאושרת בהקשר לאופנה?
צבעים, להכיר אנשים חדשים מהתחום, שיתופי פעולה בין לאומיים. היכולת להתלבש ולהעביר מסרים ורגשות ללא מילים. לגרום לאנשים לשנות דעות קדומות וסגנון לבוש שיתאים לאישיות שלהם.

האם יש לך ימים כאלה שאין לך חשק להתלבש?
אויש כן.. למי אין? היום זה יום כזה. לפעמים בהתרוצצויות בין החיים לבין התחביבים, אין זמן להרבה דברים. למרות העיסוק שלי אני מוצאת שלפעמים אין לי זמן אפילו לטפל בציפורניים שלי. לפעמים בא לי לעשות פאוזה אז אני מרשה לעצמי ללבוש טריינינג ונעלי ספורט. ומזל שיש תכשירים שיכולים לעזור כדוגמא לטיפוח שיער ביום כזה אני משתמשת בדריי שמפו. גיליתי שבימים כאלה יש מוצרים שיכולים לשפר את ההרגשה. "החיוך זה הבגד הכי יפה שאפשר ללבוש" מאוד מזדהה עם המשפט הזה… הרבה פעמים אפשר להתחבר לאנשים בעזרת החיוך שלהם בלבד. החיוך מאוד מקרין החוצה ואז לא באמת משנה מה הוא לובש הדגש עובר לחיוך ולסבר הפנים.

Matryoshka-7
צילום: משה אהרון

להרגשתי תמיד מבקרים אותי. כשאני לא לבושה בבגדים התואמים לסגנון של "מטריושקה", זה מאוד משמעותי בשבילי. אני מרגישה שבשנה האחרונה הסגנון שלי משתנה והפך להיות פחות צבעוני ורעשני ויותר "עשוי", אבל כמו שאני תמיד אומרת: "כל בובת מטריושקה מייצגת פן אחר באישיות ובסטייל שלי, כך אני משנה ומשתנה גם על פי מצבי הרוח".

מי האנשים שמשפיעים עליך באופנה?
זה התחיל מהדמות שאני מעריצה מילדות קארי ברדשואו. מאז ומתמיד קראו לי "מיכל ברדשואו". בזמנו לא צפיתי בסדרה ולא הבנתי את משמעות השם. היא בהחלט דמות להערצה ולחיקוי ומכורה לנעליים, כמוני. מירה דומא, בלוגרית בעברה ומייסדת האתר BURO 24/7. כבלוגרית היא בנתה פלטפורמה עסקית מאוד מעניינת, שהיום פרוסה בכל העולם. היא השראה עבורי, כמישהי שהחלה כבלוגרית חובבת אופנה ולקחה ומינפה את זה קדימה. מעצבים צעירים פורצי דרך בארץ, מעצבים ישראלים שעשו דרך כמו דורין פרנקפורט או עודד ארמה מעצב הנעליים ועוד.

מי מעצבת האופנה האהובה עליך?
נטלי שוילי – מעצבת צעירה. כל בגד שהיא תופרת מרגיש לי כאילו נועד בשבילי. מתחברת לקו העיצובי שלה.

איזה מותג אופנה היית לוקחת לאי בודד?
אין משהו ספציפי, אבל הייתי משלבת בגדים צבעוניים עם הדפסים של דמויות מצחיקות, כדי לא להרגיש לבד. סטייל עיצובי מוסקינו.

לבלוג של מיכל פורטמן-מטריושקה:www.portmanmichal.com

 

פורסם בקטגוריה כללי
תגובות פייסבוק