ART NEWS

מצבי צבירה. תערוכה של אברהם אילת בגלריית הקצה
|

ART NEWS: תערוכות חדשות ורצות בגלריות ובמוזיאונים: 'מצבי צבירה'-אברהם אילת, 'דרגות של חושך': הדפס עכשווי בעקבות פרנסיסקו גויה, 'ים שקט' – רועי קופר במוזיאון הימי הלאומי, 'קבוצות' – אולף ברוינינג במוזיאון חיפה, 'סיפור בית' ביבנה, 'רגשות' ברעננה, 'פופ ארט פטריוטי' בתיאטרון גבעתיים. וגם:  ניב עברון זוכה פרס 'מירון סימה', 'אנשים, מעצבים, מוצרים', חנות קונספת נודדת של קרן שביט בעיר התחתית בחיפה

ART NEWS מאת: אפי אליסי

מצבי צבירה. תערוכה של אברהם אילת בגלריית הקצה
אברהם אילת. הקוצרים בדימעה

'מצבי צבירה' – אברהם אילת

אוצרת: לי רמון
גלריה 'הקצה', המרכז לאמנות תרבות וחברה בגליל
נעילה: 20.12.14

הדפס עכשווי בעקבות פרנסיסקו גויה
ארז ישראלי, יום שישי, 2009

'דרגות של חושך': הדפס עכשווי בעקבות פרנסיסקו גויה

האמנים מציגים: טוביה בארי, ארז ישראלי, רענן לוי, עופר ללוש, אלכס קרמר,איון שוובל
אוצרת: סבטלנה ריינגולד
מוזיאון הרמן שטרוק, רחוב ארלוזרוב 23, חיפה
נעילה: 28.2.15

ים שקט רועי קופר במוזיאון הימי, חיפה
ים שקט. עבודה של רועי קופר

'ים שקט' – רועי קופר

חלק גדול ממכלול עבודתו הצילומית של רועי קופר מוקדש להיבטים שונים של הים. הסדרות שהוא יוצר מטפלות באופן פיוטי והגותי בזמן ובזיכרון המתעתע, בארעיות ובשינויים הבלתי פוסקים ההופכים את המציאות ליסוד לא מוגדר ולחוויה חמקמקה.
בתערוכה מוצגים תצלומים מסדרות שונות שממחישים את התמקדותו של האמן בהתבוננות מעמיקה ומהורהרת בפני השטח של הים ובמעמקיו, תוך הימנעות מדרמטיות ואפקטים חיצוניים והסתמכות על מתן מרווח לדמיונו ולעולם האסוציאציות של הצופה.
רועי קופר מציע לצופה מצב של התבוננות פנימה, של הרהורים על גבול החלום, של ספקות במה שאנו רואים, של מחשבות על אמונה ואמנות ואולי גם שאלות על זהות וקיום.
רועי קופר, יליד ישראל (1957) החל את דרכו האמנותית בתחילת שנות השמונים של המאה הקודמת. מאז 1987 הוא מרבה להציג את עבודותיו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. הוא זכה במלגות ובפרסים חשובים בתחום אמנות הצילום, בין היתר בפרס קבלין של מוזיאון ישראל בירושלים ובפרס קונסטנטינר של מוזיאון תל אביב לאמנות.

אוצר אורח: אברהם אילת
נעילה: 7.3.15
המוזיאון הימי הלאומי, דרך אלנבי 198, חיפה

אולף ברוינינג מתוך התערוכה קבוצות במוזיאון חיפה
1999, Princess, c-print, edition 6, courtesy Olaf Breuning and Metro Pictures New York

'קבוצות' – אולף ברוינינג

אולף ברוינינג הוא אחד האמנים הצעירים הבולטים בעולם. ברוינינג יוצר בצילום, פיסול, רישום ווידאו. עבודותיו מעלות פעמים רבות סטריאוטיפים תרבותיים וחברתיים ומתמודדות עמם באופן ישיר, מחוצף ומתעתע ברצינותו בו זמנית.
תערוכת היחיד של אולף ברוינינג במוזיאון חיפה לאמנות היא תערוכת היחיד המקיפה הראשונה לאמן בישראל. התערוכה נוצרה מתוך שיתוף פעולה עם סדנאות האמנים בירושלים, שם יציג האמן עבודות צילום חדשות. התערוכה המקיפה במוזיאון חיפה לאמנות תכלול עבודות צילום מבוים מעשר השנים האחרונות, וכן טרילוגיית עבודות וידאו בשם "בית", שנעשתה במהלך שבע שנים ותוצג כמיצבים פיסוליים. בעוד התצלומים, התלויים כטפטים על הקירות, מראים קבוצות מחופשות ממינים שונים, טרילוגיית "בית" מתארת את מסעותיו של אדם אחד, קריקטורה של תייר שמגלם השחקן בריאן קרסטטר, ברחבי העולם בקרב תרבויות שונות. אישיותו הקיצונית והתלהבותו חסרת הגבולות מן המנהגים התרבותיים בקהילות שונות, שאנו תופסים לעתים כמובנים מאליהם, חושפת את המלאכותיות והמופרכות של מנהגים קבוצתיים אלה.
אולף ברוינינג, יליד שוויץ, 1970, חי ועובד בניו יורק. עבודותיו הוצגו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות ברחבי העולם, כולל הביאנלה בוויטני, ניו יורק, ICA בלונדון, פאלה דה טוקיו, פריז, מוזיאון מיגרוס בציריך ומוזיאון הסטדליק באמסטרדם. פסלי החוץ שלו מוצבים בערים שונות בעולם כגון טורונטו וניו יורק.
התערוכה בשיתוף פעולה עם סדנאות האמנים, ירושלים והמחלקה לאמנות, בצלאל ובתמיכת הקרן לירושלים.
מוזיאון חיפה לאמנותרחוב שבתאי לוי 26 חיפה
נעילה: 8.3.15

פרס לאמנות חזותית ע“ש מירון סימה לשנת 2015
"דרייפוס/מלייס". ניב עברון

ART NEWS: ניר עברון זוכה תחרות פרס לאמנות חזותית ע“ש מירון סימה לשנת 2015

הפרס המוענק אחת לשנתיים, ע"ש הצייר מירון סימה, יועד בפעם השלישית לחלוקתו ליוצרים בתחום הצילום.
נימוקי הועדה: חברי ועדת השיפוט לפרס האמנות החזותית ע"ש הצייר מירון סימה לשנת 2015 החליטו פה אחד להעניק את הפרס לאמן ניר עברון על פרויקט הצילום "דרייפוס/מלייס".
עבודותיו של עברון מציעות אמירה אמנותית ייחודית, הנוגעת בעת ובעונה אחת במדיות אמנותיות שונות כמו הצילום והמופע הקולנועי. עברון מאתגר ומשנה את הגדרותיהם, ומוסיף להן רבדים של משמעות  ויצירתיות.
הועדה  ציינה במיוחד את פרויקט "דרייפוס/מלייס", המבוסס על סרטו של ג'ורג' מלייס "פרשת דרייפוס" מ-1899, המורכב מ-11 אפיזודות קולנועיות. עברון בחר לעבוד עם החומרים שהסריט מלייס, אותם פירק לצילומי סטילס נפרדים, ובעבודה מורכבת עיבד כל אפיזודה ודחס אותה לצילום בודד מורכב. כך, כהיפוך למהלך ההיסטורי של המעבר מהצילום אל הרצף הקולנועי, יצר עברון צילומים מרובדים, הגובלים באבסטרקט וממירים את הנרטיב הקולנועי לדימויים בודדים, מסקרנים, ספק מופשטים ספק פיגורטיבים, הלוכדים בתוכם את העבר ההיסטורי והחזותי כרוח רפאים.
יצירתו של עברון מעידה על יכולת עשייה מקורית, חדשנית ומורכבת תוך חקירת המדיום הקולנועי בראשיתו. הועדה התרשמה מהממד החזותי המאתגר בעבודתו, כמו מגישתו המחקרית והניסיונית המרחיבה את גבולות המדיום וגורמת להתבוננות מעמיקה וחשיבה מחודשת ביחס לדימוי ולשאלות אמנותיות עקרוניות הנוגעות למעמדו. ממד החדשנות, לצד גורם ההפתעה החזותי והגירוי האינטלקטואלי מעניקים ליצירה של ניר עברון עומק וענין המאתגר את הצופה להעמיק בתוכן העבודה.
הפרס ע"ש מירון סימה לשנת 2015 מוענק לניר עברון על יכולתו לשלב ביצירותיו שיטות עשייה ורעיונות חדשניים שונים, לפרוץ גבולות של המדיות האמנותיות ולבטא באמצעותן תפיסת עולם תרבותית/אמנותית עכשווית, מעמיקה, שהיא בה בעת גם אישית מאוד.
חברי ועדת הפרס:  גל ונטורה, עילית אזולאי, ניסן פרז
הפרס בגובה 20,000 שקל יוענק לעברון בתערוכתו שתוצג בבית האמנים ירושלים ב-14.2.2015

'סיפור בית'' , גלריה הסדנה לאמנות ביבנה
בית. עבודה של ביאנקה אשל-גרשוני

'סיפור בית'

האמנים המציגים: חדווה אטלס בן-דוד, ביאנקה אשל-גרשוני, דוריס ארקין, שאשא דותן, שלמה סרי, רוני ראובן, אלינוער רבין, מינה זיסלמן ז"ל.
אוצרת התערוכה: טובה אוסמן
גלריה הסדנה לאמנות, שדרות דואני 25, יבנה
פתיחה: 6.12.14

'רגשות'. תערוכה בגלרית האגם ברעננה
עבודה של ורד טרולובסקי יעקובוביץ

ART NEWS: 'רגשות'

האמנים המציגים: ואדים רובינצ'יק, נטלי גרוסמן, ורד טרלובסקי  יעקובוביץ
אוצרת: ענת ניצן
גלריה "על האגם" דרך הפארק 10 רעננה
נעילה: 29.11.2014

"פופ-ארט פטריוטי"  בתיאטרון גבעתיים
עבודה של אסתי ירון

ART NEWS: 'פופ-ארט פטריוטי'

תערוכה הבוחנת את אמנות הפופ הישראלית העכשווית, גיבורי התרבות וה"מיתוסים" והקשר למחאה החברתית של קיץ 2011

"פופ-ארט פטריוטי"  בתיאטרון גבעתיים1
עבודה של קלרה קרנציה

האמנים המציגים: OPHEAR, אסתי ירון, רותי דביר, אהוד שחורי, רות צימברג, ברגר עיסת נייר ראש פינה, קלרה קרנציה, רחלי נוימן, פנינה אבן-טל, Esther Guenassia
אוצרת: איילת אמוראי-בירן
תיאטרון גבעתיים
נעילה: 27.12.2014

"אנשים | מעצבים | מוצרים"
אוטוריטה. קרן שביט. צילום: ליאן מוניו

ART NEWS: 'אנשים, מעצבים, מוצרים' – חנות קונספט נודדת של קרן שביט

קרן שביט, בעלת הבלוג "טוב ויפה" מביאה לחיפה מיזם חדש-חנות מוזיאון נודדת, שמתמקמת בכל פעם במקום חדש ומוקדשת כולה לפירטי עיצוב מעוררי השראה. אוסף מסקרן של מוצרי עיצוב פרי עיצובה לצד "מוצרי פינצטה" של מעצבים ישראלים מיוחדים, שהיא אוהבת במיוחד.

קרן שביט. "אנשים | מעצבים | מוצרים"
צילום: אלה מנור

חנות הקונספט תיפתח בחיפה למשך 10 ימים בלבד ומשם תמשיך לנדוד למחוזות חדשים. היא תכיל קולקציה חורפית מהודקת של גלביות בעיצובה של קרן שביט, לצד מוצרי שת"פ ייחודיים שקרן יצרה עם מעצבים אחרים ומוצרים של מעצבים צעירים וותיקים מתחומי האופנה, האומנות, עיצוב הבית ועולם הילדים. כמעצבת ומובילת דעת קהל בתחום העיצוב, קרן מגלה מעצבים חדשים ואנונימיים, חושפת אותם באירועים שלה ובכך פותחת עבורם דלתות וגישה לקהל שלה.
הבלוג: טוב ויפה  נחשב כאוטוריטה בתחום העיצוב והלייף סטייל בארץ וזוכה לצפיות שיא בארץ ובחו”ל. בנוסף היא מעצבת רב תחומית, בעלת מותג צעיר ונחשק שנושא את שמה.
27 בנובמבר עד ה-6 בדצמבר 2014 רח' העצמאות 33, עיר תחתית, חיפה.

 

 

 

זארה-Fashion-Israel-מגזין- אופנה-ישראלי-טרנדים-נשים-2021-טרנדים-גברים-2021-חדשות-אופנה-אתר-אופנה-חדשות-האופנה-כתבות-אופנה-סטייל-טרנדים-מגזין-סטייל-מגזין-יופי-אופנה-ישראלית-אופנת-נשים-הפקות-אופנה-ישראל-קורונה-מגזין-אופנה

בעלים ועורך אחראי: אפי אליסי
Fashion Israel – מגזין אופנה ישראלי
מייל: fashionisrael.mag@gmail.com
טלפון: 050-7368167
אינסטגרם: fashionisrael.mag
אתר: https://www.fashion-israel.co.il/
הקבוצה שלנו בפייסבוק: Fashion Israel – מגזין אופנה של כולם!
דף עסקי: Fashion Israel
כתובת למשלוח: רח׳ בר כוכבא 1, דירה 1, רמת גן

פורסם בקטגוריות אופנה, מגזין אופנה
תגובות פייסבוק